Para Volley

Oturarak Voleybol Takım Arkadaşları COVID-19 İle Mücadelede

Katie Holloway, ABD’deki kadın voleybol takımıyla üç Paralimpik madalya kazandı; elbette bu başarılar muazzam bir dürüstlük ve özveri olmadan gelmedi.

Bununla birlikte, bu günlerde Holloway, koronavirüs pandemisinin ortasında Kuzey Kaliforniya’daki Gaziler İdaresi hastane sistemindeki binlerce çalışan için çok ihtiyaç duyulan sağlıklı satış noktaları sağlamaya ve sağlığı geliştirmeye çalıştığı için farklı bir şekilde anılıyor.

“Tüm bunlarla daha fazla maruz kaldığımı biliyorum, ama aynı zamanda ihtiyacım olduğunu biliyorum ve işimde, rolüm, bu süre zarfında değer katmak için yapabileceğim her şey çok önemli” dedi Paralimpik Oyunlarında 2016’da altın madalya, 2008 ve 2012’de gümüş madalya kazanan Holloway.

Holloway, VA ile çalışmaya 2013 yılında acil servis ve hastanenin en yüksek kullanıcıları olan gazilerle çalışan, bu yöntemlerin kullanımını alternatif yöntemlerle azaltmaya çalışan bir eğlence terapisti olarak başladı. İki yıl sonra VA Palo Alto sağlık sistemi boyunca 5.000 çalışan için programlama ve fırsatlardan sorumlu olduğu çalışan fitness ve sağlık koordinatörü olarak görevine başladı.

Tipik olarak, rolü, fitness zorluklarından yoga derslerine, sigara bırakma programlarına, çalışanların zihinsel, fiziksel ve duygusal olarak sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için gün boyunca hareketi artırma yollarına kadar her şeyi sağlamayı içerir.

Bu günlerde ihtiyaç daha da fazla.

Bir federal ajans olarak, toplumda COVID-19 hastalarının tedavi edilmesi gerektiğinde hastane halk için acil durum merkezi olmaya hazırlanmak zorunda kaldı. Her ne kadar bu gerçekleşmemiş olsa da, Holloway, o ve birçok çalışanın bir aydan fazla bir süredir çalışma havuzunun parçası olduklarını, bu acil durum yönetim sisteminin bir parçası olduğunu söyledi. Onun için bu, haftada iki vardiya çalışmak, hastaneye gelen insanlara semptomlarını sormasını ve COVID-19 için test edilmeleri gerekiyorsa doğru yere yönlendirmelerine yardımcı olmak için haftada iki vardiya çalışmak anlamına geliyordu.

Halen çalışanların iyi kalmasına yardımcı olmak için görevlerini sürdürüyor ve bu da mevcut iklimde zor bir görev. Yetkili, bazı alanlardaki gibi virüs hastalarına aşırı yüklenmedikleri için şanslı olduklarını söyledi. Ancak, örneğin, ziyaretçileri bulunamayan, güvenliği ihlal edilmiş bir nüfusa bakan huzurevi personeli var. Ayrıca evde çocukları olan personel veya virüsü eve getirme konusunda endişelenen, ancak hala işe gelmeleri gereken yaşlı ebeveynleri var.

“Çok fazla acı çekiliyor,” dedi. “Çalışanlarımız çok stresli.”

İnsanların kendilerini riske atmalarını izlemek inanılmaz derecede zor, ancak bu süre zarfında yardım etmek için ellerinden geleni yapmak için başkalarının harekete geçtiğini görmek durumdan gelen olumlu bir durum.

Tam da bunu yapan bir kişi, son birkaç hafta içinde 700’den fazla maske yapan bir 2016 Paralimpisi olan voleybol takım arkadaşı Bethany Zummo.

Zummo, annesinden ve büyükannesinden bir çocukken nasıl dikileceğini öğrendi – “Her zaman diktim; Ben voleybol takımının yaşlı hanımıyım, ”diye şaka yaptı – ve kumaş maskelerin gerçekten insanları güvende tutmaya yardımcı olacağını öğrendikten sonra işe koyulması gerekiyordu. Sadece annesi ve büyükannesi ile değil aynı zamanda kız kardeşi ve teyzesi ile aynı çatı altında korunaklı ve bunu bir aile projesi haline getirdiler.

Zummo, “Komik, akşamları mutfak masasının etrafında oturuyoruz ve barınak yerinde nasıl maksatlı ve kasıtlı bir şeye dönüştüğümüz hakkında konuşuyoruz” dedi. “Anneannemden ve annemden öğrendim, ama hep birlikte asla oturmadık ve dikmedik gibi hissediyorum. … Gerçekten eğlenceli ve bunu olacağını düşünmediğim bir şeye dönüştürdü. ”

 

Zummo, insanların maske isteyebileceği ve her gün esasen tüm gün dikiş dikmelerine rağmen, zummocollective.co adlı bir web sitesi oluşturdu, üretimi devam ettirmek için bağışlardan başka bir şey almayacaklarını ve durmayacaklarını söyledi.

“Artık bize ihtiyaç duymadıkları sürece yardım etmeye devam edeceğiz ve bize ihtiyaç duymadıklarında bu iyi bir şey çünkü bunun sona ereceği anlamına gelecektir” dedi.

Holloway yakın zamanda Zummo’nun yarattığı maskelerden birini giyen hastanedeki otoparkta kendi fotoğrafını yayınladı.

Genel olarak, Holloway, VA personelinin neyle uğraştığı konusunda son derece olumlu ve esnek olduklarını söyledi.

“Günlük olarak önemli miktarda değişiklik var ve iletişim her yerde ve bu bağlamda personelimiz gerçekten iyi gidiyor” dedi. “Herkesin en iyi takım oyuncusu olduğu bir departmanda çalışıyorum ve her gün orada insanları selamlıyor, gülümsüyor, hastaları tarıyorlar. Hepsi güvencede. ”

Kişisel düzeyde, Holloway, kişisel bakımını her zamankinden daha özenli bir şekilde uygulamak için elinden gelenin en iyisini yaptığını ve VA çalışanlarına hizmet vermeye devam edebilmesi için mutlu ve sağlıklı kalmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

“Bunların hepsinde benim için en büyük amaç o dengedir” dedi. “Daha yüksek maruz kalma riski altında olduğumu biliyorum çünkü daha fazla insanın ve potansiyel olarak daha fazla COVID pozitif insanın geldiğini görüyorum, ancak aynı zamanda daha büyük bir amaca hizmet ediyormuşum gibi hissediyorum. Bu benim için gerçekten önemli ve bu konuda kendimi iyi hissediyorum. ”

Karen Price

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu