Plaj Voleybolu

Pandemi Larnaka’yı da Vurdu

Kıbrıs Voleybol Federasyonu ve Larnaka Belediyesi, büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı ile, CEV’e, Larnaka’da Eylül ayı sonunda gerçekleşecek olan FIVB Dünya Turu 2 Yıldızlı kadın turnuvasını iptal etmek zorunda olduklarını bildirdi.
Karar, Akdeniz adasında kaydedilen COVID-19 enfeksiyonlarının sayısındaki yeniden canlanmadan kaynaklanıyor. Kıbrıs Epidemiyolojik İzleme Birimi ve Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs’a seyahat eden yabancılar için katı kurallar da dahil olmak üzere yeni koronavirüsün yayılmasını engellemek için yeni tedbirler getirdiğini duyurdu.
Bu olumsuz gelişme, nihayetinde Dünya Turu etkinliği hazırlıklarını etkiledi ve organizatörlerin bu çapta ve önemde uluslararası bir turnuvanın sunumunu desteklemek için çok ihtiyaç duyulan mali yardımı sağlama imkanını da engelledi.

Bu aksamaya rağmen, Kıbrıs Voleybol Derneği Kıbrıs’ta Plaj Voleybolu ve diğer uluslararası Voleybol etkinliklerini organize etme olanaklarını gözden geçirmeye devam edecek ve bunu koşullar elverdiği ve salgın kontrol altına alındığı anda gerçekleştirecek..
CEV, uluslararası Plaj Voleybolunun Kıbrıs’a geri dönmesini umarak, Kıbrıs Voleybol Derneği’ne ve yerel yetkililere, sıkı çalışmaları ve mevcut zorlu koşullar altında uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapma çabalarında gösterdikleri direnç için teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu