ManşetMilli Takımlar

F. Bahçe’nin Avrupa Şampiyonu Gençleri Mutlu ve Gururlu

Fenerbahçe’nin U19 Avrupa Şampiyonası’ndan şampiyonlukla dönen genç oyuncuları İpar Kurt, Gülce Güçtekin, Lila Şengün, Sude Naz Uzun, başarılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sude Naz Uzun: 30 Ağustos’a denk gelen bir şampiyonluk yaşadık. Çok mutlu ve gururluyuz

Öncelikle bizim için çok zor bir süreçti. Çünkü hepimiz virüs nedeniyle evlere kapanmıştık. Karantinadaydık. Geri dönüş için çok heyecanlıydık. Voleybol için, takımca antrenman için hepimiz cok heyecanlıydık. Yüksek motivasyonla başladık. İki aylık kamp sürecimiz oldu. Her gün daha çok motive olduk, daha çok istedik. 30 Ağustos’a denk gelen bir şampiyonluk yaşadık. Çok mutlu ve gururluyuz. Ülkemizi, antrenörlerimizi, ailemizi ve bizi destekleyen herkesi gururlandırdığımız için mutluyuz. Her şey çok güzeldi.

Lila Şengün: En yüksek tempoda, çok sıkı bir disiplinde, her şeyi gözden geçirerek, tamamen odaklanarak çalıştık

Pandemiden sonra topa değmek bizim için çok zordu. Kolay olmadı. İlk günden beri herkes en yüksek tempoda, çok sıkı bir disiplinde, her şeyi gözden geçirerek, tamamen odaklanarak çalıştık. Güzel bir kamp geçirdik. Elenen ve kalan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bize çok önem verdiler. En başından beri pandemi sürecini çok iyi ve tamamen hijyenik koşullar altında bitirdik. Çok güzeldi. Kimsenin testi de pozitif çıkmadı. Bu da bizim ne kadar dikkat ederek çalışıp bunu başardığımızı gösteriyor. Şampiyonluk, çifte zafer. Her takım final oynayıp şampiyon olmak ister ama bizim onlardan daha çok sebebimiz vardı. Hem geçen yıl ablalarımızın oynadığı Sırbistan maçının bir nevi rövanşı hem de 30 Ağustos günü oynanan bir finaldi. Bunu başarmak ve kendi adıma bunun bir parçası olmak hem bireysel hem de takım adına benim için mutluluk vericiydi. MVP, pasör ve libero ödülleri bize geldi. Bu da Fenerbahçe bünyesindeki sporcuların ne kadar değerli ve önemli olduğunu gösteriyor. Kulübümüzün bize gösterdiği önemi gösteriyor ayrıca. En iyi pasör ödülünü en son Kosova’da Balkan Şampiyonası’nda almıştım. Simdi her şeyi geride bırakarak Avrupa’nın en iyi pasör ödülünü alarak klasman bakımından bunu yükseltmek benim için onur verici. Çok mutluyum çünkü hiç kolay değildi. Bireysel ve takım olarak çok zorlu koşullar altında çalıştık. Hem bireysel hem de arkadaşlarım, teknik ekip bunu hak ederek başardık. Bundan sonraki hedefim A Takımdaki ablalarımdan, herkesten bir şeyler öğrenmek. A Takımda antrenmana çıkmak çok büyük ve onur verici bir şey. Özellikle Naz Abla gibi Türkiye’nin en iyi pasörü ile antrenmana çıkmak büyük bir nimet. Kaptanımız Eda Abla ile de öyle. Umarım gelen şansları da iyi değerlendirip takımımıza katkıda bulunurum.

Gülce Güçtekin: Tek hayalimiz şampiyon olmaktı ve bunu gerçekleştirdik

4 ay boyunca voleyboldan uzak kalmıştık. Kamp olduğunu duyunca hepimiz heyecanla kampa gittik. Çünkü Avrupa Şampiyonası büyük bir organizasyon ve bu organizasyonda olmak gurur verici bir şey. Kampın başından beri çok sıkı çalıştık. Hırslı ve istekliydik. Tek hayalimiz şampiyon olmaktı ve bunu gerçekleştirdik. Bunun 30 Ağustos’a gelmesi bizim ve milletimiz için bir sinyaldi bence. Bunu çifte bayram olarak kutlamak istedik. Beni layık gördükleri için, bu ödül için herkese teşekkür ederim. Tek bir amacımız vardı o da şampiyon olmaktı. Ben de takıma elimden geldiğince teknik, taktik moral anlamında yardım etmeye çalıştım. Tüm destekleri için ben de herkese teşekkür ederim.

İpar Kurt: Şampiyonluk rüya gibiydi

Öncelikle uzun bir süreçten geçerek, voleyboldan uzak kalmış bir şekilde kampa başladık. Bu bizi biraz strese sokuyordu ama gün geçtikçe daha iyiye gittiğimiz gördük. İki aylık bir kamp sürecinden çıkarak bu turnuvayı oynadık. Bu gelişmemizi gördükçe daha da hırslandık. Kampın başından beri final gününün 30 Ağustos’a geleceğini biliyorduk. Çifte bayramla döneceğiz diye antrenmanlara çıktık. Şampiyonluk rüya gibiydi. Çok istiyorduk ve bu isteğimizi, azmimizi sahaya yansıttığımızı düşünüyorum. Topa “bende!” diye bağırışımız bile bunun göstergesiydi. Bunu isteyerek yaptığımız, bu bayrağı gururla taşıdığımız için şampiyon olduk bence. Çok mutluyum. İlk hedefimiz şampiyonluktu. Aldığım sayılar olsun, performansım olsun bu ödülü bana layık görmüşler. Teşekkür ederim.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu