1. LigKadınlar

Bodrum Belediyesi Bodrumspor 1.Lig’de

Bodrum Belediyesi Bodrumspor, kadın voleybolunda geçen sezon Play-Off’ları geçerek 1’inci Lig'e yükselen Fethiye Zirvespor’un haklarını devraldı.

Yeşil-beyazlılar yeni sezonda Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 1’inci Ligi’nde mücadele edecek.

Trendyol 1’inci Lig’deki futbol takımının başkanlığını geçtiğimiz günlerde kulüp hisselerinin hakim ortağı Fikret Öztürk’e devredip diğer branşlardaki görevini sürdüren Bodrum Belediye Bodrumspor Spor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya, yapılan anlaşmadan dolayı Fethiye ekibine teşekkür etti.

Rıza Karakaya, “Biz Sultanlar Ligi’ne çıkarak bu başarıyı tamamlamak istiyoruz. Bunun içinde 3 yıllık yol haritası yaptık. Bu sene amacımız 1’inci ligde tutunmak olacak” dedi.

Karakaya: Voleybola ağırlık vereceğiz

Yeni sezonda voleybol branşına ağırlık vereceklerini söyleyen Bodrum Belediye Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, “Bodrumspor A.Ş.’deki yönetici arkadaşlarımla beraber görevimizden ayrıldık. Tredyol 1’inci Ligi başlıyor ve ilk maç Giresun deplasmanında olacak, Bodrumspor’umuza başarılar diliyoruz.

Bizler de taraftar olarak her zaman maçlara gideceğiz, desteklemeye devam edeceğiz. İnşallah güzel bir sezon olur ve başarılı bir şekilde ligi bitirirler. Dernekte görevimize devam ediyoruz. Burada birçok branşımız var 564 çocuğumuza spor yaptırıyoruz. Amacımız bu rakamı çoğaltarak 1000’lere getirebilmek” diye konuştu.

Karakaya, “Yönetim olarak kadın voleybol takımını kurmuştuk. Bölgeselde şampiyon olduk, 2’inci Lig’de Play-Off’ta elenmiştik. Fethiye Zirve’nin katılım haklarını devraldık ve 1’inci Lig’den devam ediyoruz.

Fethiye Zirve Kulübü’ne ve yöneticilerine bize kolaylık gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Biz Sultanlar Ligi’ne çıkarak bu başarıyı tamamlamak istiyoruz. Bunun içinde 3 yıllık yol haritası yaptık.

Bu sene amacımız 1’inci ligde tutunmak olacak. Her tutunacağız dediğimizde sürpriz yapmayı severiz. Belki önce Play-Off’a oradan da Sultan Ligi’ne çıkma durumumuz olabilir. Kadın voleybol takımında Bodrum’a renk getireceğiz.

Kulübümüzün ismi Bodrum Belediye Bodrumspor olarak devam edecek ve biz oyuncu kadromuzu kendimiz kuracağız. Adnan hocamız kendi ekibini kuruyor. Bütün gücümüzü voleybola aktaracağız” dedi.

“Futbol hisseleri dokunulmaz hisse yapılmalıydı”

Futbol branşında derneğin sahip olduğu yüzde 20’lik hisse payının dernek tarafından verilmesinin zor olduğunu söyleyen Karakaya, “Derneğimizde futbol yok A.Ş’deki görevimizden ayrıldık. Derneğin bu bütçeyle yüzde 20 içerisinde kalma durumu yok. Bu sene bütçe 250 milyon ve 300 milyona çıkabilir ve derneğin 60 milyon getirmesi lazım.

Bunu derneğin verme durumu yok o yüzden bizde bir proje geliştirdik. Hisselerimizi belediyeye devredelim dedik. 1931 yılından beri kulübe hizmet edenler var, bizler yıllardır hizmet ediyoruz. Bizlerin bu emeğinin karşılığında da hisseler dokunulmaz hisse yapılmalıydı. Bugüne kadar yapılmadı. İnşallah böyle bir karar alırlar. Talebimiz bu, Bodrum halkı da bunu istiyor. Bodrum Belediyesi veya derneği bu projeden çıkarıldığı zaman proje çöker” diye konuştu.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Bodrum belediyesi kaynaklarını gerçekten çocuklar ve gençler için uğraşan spor kulüplerine ne zaman aktaracak, Bodrum belediyesi Bodrum spor kulübünün şımarıkça yaptığı profesyonel deneyimlerin bedelini niye Bodrum’un çocukları ödeyecek? Bodrum Spor bir üst lige para vererek katılmayı ve bundan doğacak masrafları belediye yıkmaya kime sorarak karar verdi. İnsanlar sokaklara mı döküldü bodrum spor voleybol da 1.lige çıksın diye….

 2. Tesisler sizin, yapılacak yardımlar sizin, her şey size aktarılıyor. Ama her zaman şikâyet eden sizsiniz.
  Bodrum u 30 sene önceki Bodrum zanneden zihniyet ne zaman değişecek.
  Bodrum da ilk ve orta dereceli okullarda okuyan 18 yaş altı çocuk sayısından bihaber misiniz?
  564 tane sporcusu olduğunu söyleyen kulüp başkanı (tabi ki doğru ise) Bodrum da 18 yaş altı 50.000’den fazla çocuk olduğunu biliyor mu?

 3. Bundan 4 yıl önce belediye başkanımız tüm spor kulüpleri hakkın da adil ve şeffaf olacağının sözünü vermişti bir panelde. Bunun içinde tüm spor kulüplerinin faaliyetlerinin inceleneceğinin ve ona göre bir destek verileceğini söylemiş idi, ama görünen o ki Bodrum belediyesi Bodrum spor ve onun yöneticileri her şey in üstündeler. Onlar Bodrum da yaşayan tüm çocukların onların ailelerinin üstündeler.

 4. Şimdi sıra salon sporlarına mı geldi? Voleybolu da mı A.Ş. yapacaksınız?
  Sonrada belediye destek vermedi diyeceksiniz…?

 5. Gerçekten 564 sporcunuz olduğunuza emin misiniz, bu rakam doğru ise Türkiye’nin altyapıda ki en önemli kulübüsünüz.
  Bu sizin üst liglerde oynamanıza yeterli bir rakam, niye transferler yaparak ve kazanarak çıkamadığınız liglere katılmaya çalışıyorsunuz.?

 6. 19 milyon borç yüzünden kulübün haklarını 3 – 4 yıl önce kim devretti¬.?
  19 milyon borç yüzünden bir kulübün hakları, sahip olduğu gelirler, marka değeri, ne için satıldı?
  O zaman kulübü yönetenlerin hiç mi suçu yok?
  Bu borçlar, yanlış transferler, yanlış yönetilmekten kaynaklanmış olabilir mi 66000?

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu