Plaj Voleybolu

Plaj Voleybolunda Beraberlik Ve Dayanışma

CEV Plaj Voleybolu Bölümü, tarafından planlanan web seminerlerinin üçüncü ve sonuncusu gerçekleştirildi. Bu kez, uluslararası rekabetin bu ayın ilerleyen saatlerinde devam etmesi muhtemel olduğundan, bilgiyi yenilemek, en iyi uygulamaları paylaşmak ve iyi hisler yaymak için koronavirüs krizinin dayatmasına rağmen 20 CEV Teknik Süpervizörü katıldı.

Avrupa Plaj Voleybolu Komisyonu (EBVC) Başkanı, Michel Everaert, uluslararası etkinliklerin bu yaz sonunda  gerçekleşmesini dilediğini belirterek, oyunculara ve tüm paydaşlara yeniden bir araya gelme ve bir tür normale dönmenin tadını çıkarma fırsatı verdi.

CEV Plaj Voleybolu Bölümü personeli, katılımcılara pandeminin gelişimine ve CEV Düzenleme Çerçevesine bağlı olarak değişebilecek uluslararası takvimdeki en son güncellemeleri anlattı.

CEV Yönetim Kurulu, bu hafta başlarında sanal toplantılarında Plaj Voleybolu Müsabakaları Yönetmeliğinin yanı sıra organizatörler için ilgili yönergeleri değiştirmek ve güncellemek için bir dizi teklifi onaylamıştı. Bu yılın başlarında, CEV BoA, Voleybol ve Plaj Voleybolu ailesinin üyelerinin krizden kurtulmasına ve faaliyetlerini yeniden başlatmasına yardımcı olmak için benzeri görülmemiş bir ‘Marshall Planı’nı açıklayan bir dizi önlemi zaten onaylamıştı.

Temmuz ayı sonunda Ljubljana’da yapılması planlanan ilk uluslararası yarışma ile Teknik Süpervizörler, sahadaki çalışmalarını kolaylaştırmak ve yerel organizatörleri çabalarında desteklemek için CEV Plaj Voleybolu Bölümü tarafından sağlanan bir dizi yeni aracı tanıttılar.

Bu kapsamda, CEV Plaj Voleybolu Bölümü, CEV onaylı turnuvalar için masterplan belgelerinin sağlanması, büyük etkinlikler için bir proje yönetim aracının sunulması, Denetçiler için özel olarak tasarlanmış geçici bir platform ve COVID-19 kılavuzları üzerinde çalışmıştır. yeni koronavirüsün yayılmasını engellemek için ulusal sağlık otoriteleri tarafından alınan önlemleri tamamlayacak.

Soru-cevap oturumunun yanı sıra, web semineri, Avrupa Hakem Komisyonu’nun (ERC) bir üyesi olan Geir Dahle tarafından, Hakem Koçunun görevlerini ve görevlerini ve protestolarla başa çıkmak için yürürlükte olan en son protokolleri gözden geçiren bir sunum içeriyordu.

Web semineri, bu zorlu zamanlarda iken birçok kez ön plana çıkan güçlü bir beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirdi, çünkü Plaj Voleybolu topluluğunun tüm üyeleri, faaliyetleri karşılıklı destek ruhu içinde yeniden başlatmak için çok fazla direnç ve kararlılık gösterdi, çünkü birlikte güçlüyüz!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu