Plaj Voleybolu

Plajda Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları Yaklaşırken Heyecan Artıyor

Tokyo 2020 daha da yaklaştıkça FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu çok ilginç, ilgi çekici ve önemli birkaç ay içerisine giriyor.

Takımların Olimpiyat sıralamasında ülkelerinin kontenjanına girebilmek için sadece 14 Haziran’a kadar süreleri var ve bu sadece dört ay uzaklıkta. Bu; her sayının, her maçın ve her sonucun biraz daha önemli hale geldiği anlamına geliyor.

Tokyo 2020’de kim madalya alacak?

Sporu takip etmek heyecan verici bir dönemde, kimin altı ay içinde Japonya’da madalya kazanacağına dair bir fikri olup olmadığını sormak zorundayız. Toplam 24 takım, ülkelerini Oyunlarda temsil etme fırsatına sahip olacak ve ev sahibi ülke Japonya bir yer garanti etmiş durumda.

Taliqua Clancy ve Mariafe Artacho Avustralya’yı gururlandırıyor

Avustralya’dan Taliqua Clancy ve Mariafe Artacho, Turdaki en korkulan takımlardan birine sahip. Geçen Kasım ayında Chetumal’da altın madalya kazanan çift, Haziran ayında Varşova’da kazandıktan sonra 2019 takvim yılının ikinci etkinliğini kazanmak için başka üstün performans sergiledi.
2016 olimpiyatlarında yer alan Clancy ve Artacho, Hamburg’daki Dünya Şampiyonası’nın ikinci turunda, Artacho’ya diz sakatlığına karşın takvim yılında iki etkinlik kazanan dört takımdan sadece bir tanesi. Artacho acıyla mücadeleye devam etti ve Clancy ile bronz madalya kazandı. Bu sakatlık sezonlarında küçük bir mola anlamına geliyordu, bu da resmi bir Olimpiyat Sıralamasına sahip olmak için yeterli etkinlik oynamadıkları anlamına geliyor. Avustralyalılar yeterlilik şartını yerine getirmek için bolca zamana sahip ve eski Yeni Zelanda uluslararası voleybolcu  Kirk Pitman’ın rehberliğinde, yarışmalar kazanabileceklerini ve büyük anlarda baskı altında performans gösterebileceklerini kanıtladılar. Avustralya 2020 yılında madalya peşinde olacak. Avustralya 2020 yılında madalya peşinde olacak.

İzlenecek diğer favoriler

2019’daki diğer kazananlar arasında yer alan İsviçre’den Anouk Verge-Depre ve Joanna Heidrich, sezon ilerledikçe performansını düzeltti ve 4 yıldızlı etkinlikte Moskova’da olağanüstü iyi bir performans gösterdi. Kendilerinin 2020’de de kadar bu iyi formu devam ettirebileceklerini umuyorlar. Rus Svetlana Kholomina ve Nadezhda Makrojovova Espino’da kazandı ancak birden fazla turnuvayı 17. sırada tamamlayarak bir tutarsızlık yaşadılar Portekiz’deki galibiyet onlara iyi hizmet ediyor Portekiz’deki galibiyet onlara iyi hizmet ediyor. Portekiz’deki sonuç onlar için iyi oldu ve bir turnuva daha kazandıklarında kendilerini kalifiye olanlar arasında bulacaklar.

Bu sene podyuma tehdit oluşturabilecek daha birçok takım var. Kanadalı Heather Bansley ve Brandie Wilkerson,  Hollanda’dan Madelein Meppelink ve Sanne Keizer ve İsviçre’den Irene Betschart ve Nina Huberli.

2020’nin plaj voleybolu için ikonik bir yıl olacağı açık, ama Ağustos ayında podyumda kimin olacağı belli değil. Kesin olan bir şey var ki, kadınların plaj voleybolu çok iyi bir yerde.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu