ManşetPara Volley

POLİSAN KANSAİ, Filenin Engelsiz Efeleri’ne sponsor oldu

POLİSAN KANSAİ BOYA, Dünya Şampiyonası’nda ve 24. Olimpiyat Oyunları’nda İşitme Engelli Voleybol Erkek A Milli Takımı’nın forma sponsorluğunu üstlenecek.

Polisan Kansai Boya, Ekim ayında İtalya’da yapılması planlanan Dünya Şampiyonası’nda ve pandemi nedeniyle 2022 Mayıs ayına ertelenen 24. Olimpiyat Oyunları’nda İşitme Engelli Voleybol Erkek A Milli Takımı’nın forma sponsorluğunu üstlendi.

Ana hedefi çevreye saygılı, tüketici konforunu ön plana koyan, kaliteli ve standartlara uygun ürünler üretmek olan ve ürünleri kadar topluma değer katan projeleriyle de adından söz ettiren Polisan Kansai Boya, sponsoru olduğu projelerle eğitime, spora ve sanata da renk katıyor. Gençlerin daha zinde ve sağlıklı yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla 2018 yılında Kocaeli’nde Polisan Eğitim, Kültür ve Spor Kompleksi’ni inşa eden Polisan, İşitme Engelli Voleybol Erkek A Milli Takımı’nın forma sponsorluğunu üstlenerek sporculara olan desteğine devam ediyor.

 

8 Mart’ta  Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nda düzenlenen imza törenine Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Ertuğrul Bitlis, Polisan Kansai Boya Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, Federasyon başkanı Yakup Ümit KİHTİR, İşitme Engelli Voleybol Erkek A Milli Takımı Teknik Direktörü Osman ÇARKÇI, İşitme Engelli Voleybol Erkek A Milli Takımı Antrenörü Erkal TAŞ ve İşitme Engelli Voleybol Erkek A Milli Takımı Kaptanı Cevat ŞİMŞEK katıldı.

İşitme Engelli Voleybol Erkek A Milli Takımı’nın başarılarını yakından takip ettiğini dile getiren Polisan Kansai Boya Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu,  “Gülen Boya marka vizyonuyla çözümler sunan  bir marka olarak performansları ve azimleriyle yüzümüzü gülümseten başarılı sporcularımızın yanında yer almaktan çok mutluyuz” dedi.

Federasyon başkanı Yakup Ümit KİHTİR, konuyla ilgili açıklamasında Türkiye’de iki milyonun üzerinde işitme engelli birey bulunduğunu belirterek “Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde 24 branşta aktif olarak; 1727 kadın, 8532 erkek, toplam 10.259 sporcu faaliyet gösteriyor.  İşitme Engellin Milli Takımlar seviyesinde en başarılı branşı voleybol. İşitme Engelli Voleybol Erkek A Milli takımımız, 2011’de Avrupa üçüncüsü, 2012’de Dünya beşincisi, 2013’te Olimpiyat dördüncüsü, 2015’te Avrupa Şampiyonu, 2016’da Dünya Şampiyonu ve 2017 yılında Olimpiyat Şampiyonu oldu. Başarılarıyla gurur duyduğumuz takımımızın 2021’de İtalya’da  yapılması planlanan Dünya Şampiyonası için ve pandemi nedeniyle 2022 yılının mayıs ayına ertelenen 24. Olimpiyat Oyunları için hazırlıkları devam ediyor. Polisan Kansai Boya’ya takımımıza verdiği bu anlamlı desteği için teşekkür ediyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu