Plaj Voleybolu

Salon Olimpiyat Şampiyonları Plajda da Beraber

Mari ve Paula birlikteliklerini plajda sürdürecekler

Brezilya’nın salon voleybolunda son 15 yılda önemli başarılar elde etmesine yardımcı olan iki oyuncu bu süreci uzatmaya çalışacaklar. 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları salon voleybolu şampiyonları Mari Steinbrecher ve Paula Pequeno, gelecek sezon plaj voleybol takımı oluşturacaklarını açıkladılar.
36 yaşındaki Mari ve 37 yaşındaki Paula, aynı zamanda Londra 2012 Olimpiyat şampiyonu olan Brezilya’ya uzun süre pasör çaprazı olarak hizmet ettiler. Şimdi dikkat çekici voleybol kariyerlerinin sona ermesinden sonra kumlarda yeni bir yolculuğa başlayan vatandaşları Jackie Silva, Ana Paula Connelly ve Leila Barros’ın izlerini takip edecekler.

Girişim, Brezilya’nın 2008 Olimpiyat ekibinin bir diğer üyesi pasör çaprazı Jaqueline Carvalho yle birlikte kumda yaptıkları antrenman yaptıktan sonra, ülkedeki son salon voleybolu sezonunun bitiminden sonra, mayıs ayında plaj voleyboluna geçmeyi düşünen Mari’den geldi.

Mari, “Jaque beni kumda çalışmaya davet etti ve ben de bu spora aşık oldum” dedi. “Birlikte plaj voleybolu oynamayı düşündük, ama o voleybol kariyerine devam etmeye karar verdi, ben de Paula’nın peşinden gittim. Uzun zamandır arkadaşız ve bu projede yanımda olması harika olacak. Bu bizim için çok büyük bir zorluk ve yeni bir spor, ancak başarabileceğimize eminiz. Bir teknikten ve hatta bazı deneyimden yoksun olabileceğimizi biliyoruz, ancak hiçbir şey kimyamızı ve birbirimize olan sevgimizi yenemez. ”

Plaj voleybolu Paula’nın aklında değildi ve ilk antrenman seansının etkisi ummadığı bir şekilde geldi.

İki kez olimpiyat şampiyonluğu yaşamış olan Paula “Mari beni davet edene kadar plaj oynamayı hiç düşünmedim ve bu yeni disipline birlikte başlamanın bizim için eğlenceli olacağını düşündüm” dedi. “İlk antrenman sonrasında çok yoruldum, ama bu durum beni uzağa itmek yerine, bunun gerçekten büyük bir zorluk olacağını, ama üstlenmeye istekli olduğumu fark etmemi sağladı.”

Takım Sao Paulo’da bulunacak ve Alexandre Rivetti tarafından yönetilecek. Kısa vadeli planları, 2019’un sonuna kadar hazırlanmaya devam etmek ve önümüzdeki yıl Brezilya Turu’nda ve daha sonra da, Dünya Turu’nda oynamaya başlamak.

Paris 2024 Oyunlarında Olimpiyatlara geri dönme hayali ana amaç, ancak hem Mari hem de Paula birçok engelin aşılması gerektiğini biliyor.

Paula, “İnsanların salon voleybolunda olduğumuz kadar iyi olmamızı bekleyeceğini biliyoruz” dedi. “Bu anı tanımlamak için geçiş kelimesini kullanıyorduk ancak ben buna dönüşüm diyorum. Neredeyse iç mekanlarda oynarken kelebekler gibiydik ve şimdi tekrar kozaya döndük, böylece tekrar büyüyebiliriz. Zor anlar yaşayacağımızın ve ilk maçlarımızda çok şey kaybedeceğimizin farkındayız, ancak onlardan bir şeyler öğrenmeye istekliyiz ve sadece riski almak ve dışımıza geçmek istediğimiz gerçeğini istiyoruz. Bu noktada konfor bölgeleri beni gerçekten gururlandırıyor. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu