Köşe YazarlarıManşet

Sezonun ilk etabında Eczacıbaşı VitrA

Merhaba sevgili voleybol severler,

Coronovirüs sebebiyle geçirdiğimiz voleybolsuz günlerde serimizin üçüncü konuğu Eczacıbaşı VitrA.

İşte sezonun ilk etabındaki performansları ile Eczacıbaşı VitrA oyuncuları.

Orta oyuncular:

Blokta zayıflar, ağırla. Kontra ataklarda pozisyon alıp, hücum sayısı üretemiyorlar.

Hücumda rakibe tehdit oluşturmuyorlar. Bu nedenle köşe smaçörler her zaman ikili bloğa karşı hücum etmek zorunda kalıyor.

Servisleri etkisiz. Servisten sonra defans katkıları neredeyse yok.

4 no smaçörleri,

-Natalia servis karşılama da aksıyor, hücumda skora katkı yapamıyor, defansta çok hata yapıyor. Ligin finaline gelinirken çok vasat bir sezon geçirdiği söylenebilir. Şampiyonlar Ligi maçlarında çok büyük bir tavır koyarak oynamak zorunda.

-Kim’in sakatlanması, Hande’nin hazırlanmaması Natalia ve Boskovic’in hücum gücü ile şampiyon olmaya yetmeyebilir. Genç oyuncuları A takıma katkı sağlayacak seviyede değiller şuan için. Çabuk oynayan rakipler Hande ve pasörleri önde iken sayı almada bu koridorları kullanıyorlar. Orta oyuncuları değişik hücum eden (kısa-kurşun-arka kısa-uzun tek ayak vs, )rakiplerini takip edemiyor. Bu da defans sistemlerinin oluşamamasına neden oluyor. Belli alanı kapatamamış, blok sistemi olmayan takımın defansının iyi işlemesi düşünülemez.

Pasörler,

-Lloyd yabancı sayısı yüzünden oynayamıyordu. Kim’in sakatlığı şansını artırdı. Fakat topu elinden Naz gibi çabuk çıkaran Lloyd mevcut ortalar ile oynaması çok zor. Topu dağıtması her smaçörü kullanması, son sayılarda garanti Boskovic ile oynaması artıları.

-Gamze ezbere oynuyor, Eczacıbaşı hedefinde takımı oynatacak tarzda değil. Çabuk, blokta etkili, defans yapan, servisi etkili pasör değil. Topu elinde bekletmesi pasın köşelere yavaş gitmesine, rakibin blokçularının işini kolaylaştırıyor.

Libero Simge,

Servis karşılamada Sultanlar Ligi lig de sorun yok ama şampiyonlar liginde performansı artmalı, milli takımda oynadığı kapasiteye çıkmalı. Fakat defansta orta oyuncuların bloklarda geç kalmaları, belli alanı kapatamamaları yüzünden hata yapıyor gözüküyor.

 

Pasör çaprazı,

Boskovic… Başka söze gerek yok…

Yedek oyuncular,

ABD’li orta Gibbemaier ve 4 no smaçörleri Newcombe yeterli katkıyı verip Sultanlar Ligi’nde şampiyon yapacak kapasitede değiller.

Saliha ve Hande 4 no için sorumluluk alan, skor üretip, galibiyet kazandıracak oyuncu tipinde hiç oynatılmadı, hazırlanmadı. Her zaman 3-5 sayı oynayabildiler, o sayılar da setlerin en kolay bölümlerinde oynandı. Kim’in sakatlanması Hande için şans, bunu kullanması da Hande’nin bundan sonra üst düzey maç kazandıran mı, yoksa altıyı tamamlayan iyi bir Türk oyuncumu olacağını belirleyecekti ki sakatlığı tüm bunlara engel oldu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu