Köşe Yazarları

Sezonun ilk etabında Fenerbahçe

Merhaba sevgili voleybol severler,

Coronovirüs sebebiyle geçirdiğimiz voleybolsuz günlerde serimizin ikinci konuğu Fenerbahçe Opet.
İşte sezonun ilk etabındaki performansları ile Fenerbahçe Opet oyuncuları.

ORTA OYUNCULAR,

– EDA, sadece seyredin, keyfini çıkarın..
Her sayı nasıl yaşanır, oynanır, kazanılır izleyin. 32 Yaşında kendini geliştirmek için kendiyle savaşan bir sporcu. ‘Önde 3 pozisyon oynayıp skor üreten, kazandıran orta oyuncu nasıl olur’ u sergiliyor her maç.

– BAHAR, kapasitesinin yarısını bile izletemedi bence. Kuvvetini, tekniğini geliştiremedi. Yine de ilk4 takımdaki önemli orta oyunculardan.

-Dicle Nur, sakatlığı şanssızlıktı. Sezon sonuna doğru takıma katıldı ama bu sakatlıkla olimpiyatları kaçırdı bence.

4 NO SMAÇÖR,

-Mihailovic’in sakatlığı büyük talihsizlik. Sultanlar Ligi’nin sıralamasını değiştiren bir şanssızlık yaşandı Fenerbahçe’de

-Fatma, çok iyi niyetli ama kendi oyununu oynayamıyor. Terzic, Fatma’dan hatasız oyunu istiyor. Bu nedenle hücumda %100 güçle topa vurmuyor. Ya 1 numaraya smaç plase yada 5 numaraya uzak köşeye sert vuruyor. Servisleri tüm kapasite ile değil, kaçırmadan, olduğunca iyi atmaya çalışıyor. Sahada çok rahat değil, stresli duruyor.

-Kelsey milli takımdan çok geç geldi ve fizik olarak çok düşük kaldı. Toparlanması ve devamlılığı, sezon öncesi kuvvet antrenmanları eksiği olduğu için istenen düzeye gelemiyor. Mihajlovic’in, Vargas’ın sakatlığı da tüm hücum gücünün üstüne kalmasına neden oldu. Bu da Kelsey’in skor katkısını çok zorluyor. ABD’de ve Fenerbahçe’de kritik maçların kaybedilmesi son sayılarda Kelsey ile oynanması durumunda olacaktır. Zira 22-23’lerde maç kazandıracak güçte bir oyuncu değil Kelsey.

PASÖR,

-Naz geri dönmesi, devam etmesi beklenenden çok daha çabuk ve kalitede oldu. Profesyonel mantalitesi çok üst düzey. Oyunun her bölümünde kontrolü elinde tutuyor. Servisi ve bloğu daha etkili yapmalı artık.

LİBERO,

-Aylin ilk devreyi kayıp olarak geçirdi. Servis karşılama da çok aksadı. Bu da Fenerbahçe’nin tüm oyun şablonunu bozdu, gardını düşürdü. 2.devre biraz daha toparlanmış gözükse de kendi kalitesinde katkı vermiyor bence. Zaman içinde psikolojisi de gelişirse oyuna katkısı artabilir.

-Melis geçen sene çok daha iyi oynuyordu. Bu sene çok düştü oyunu. Bu durum genç oyuncular için çok kötü bir durum. FB kalitesinde bir takımda devamlı yer alıp iş yapamazsa bu konumunu kaybedebilir, daha alt seviyelere düşebilir. Çok kritik bir seviyede şuan bence.

PASÖR ÇAPRAZI,

-Vargas ın sakatlığı çok büyük talihsizlik oldu. Yavas yavaş takıma dönmesi sezon sonu yaklaşması bakımından önemli. Ne kadar toparlanır, form tutarsa Fenerbahçe’nin ligdeki pozisyonu belli olacak.

-Jordan son anda takıma alındı. PÇ ve 4 no oynayabilen kapasitesi olan bir oyuncu ama Fenerbahçe’yi Sultanlar Ligi ve Şampiyonlar Ligi’nde hedefe ulaştırabilme kalitesi şu an için yok. Yine de kadroda olması her açıdan faydalı bir transfer oldu.

-Ceren hak ettiği pozisyonu bulamayan sporculardan. Sakatlık yaşaması da gelişimini etkiledi. Takım için oynayan, pozitif bir karakteri olması her zaman oyunda kullanılabilecek oyuncu olması demek.

 

RAKİPLERİ,

Servisleri, Libero Aylin, Fatma’ya atıyorlar daha çok. Jordan 4 no oynadığında bu oyuncu yada atacaklardır.

Hücumları, Fatma’nın, Naz’ın, Bahar’ın olduğu koridorlardan yapıyorlar.

Bloklarda, Eda, Vargas, Kelsey, Jordan’ın olduğu yerlere önlem alıyorlar.

Blok ve Defans sistemlerini geliştiremezlerse, tüm hedef maçlarını son sayılarda kaybederek şansız sezon geçirdik diyeceklerdir.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu