Şili Bir Sonraki Adımı Planlıyor

0
10

Sınırlı aktiviteye rağmen, son birkaç ayda en iyi Şili kadın plaj voleybolu takımları için bazı önemli adımlar atıldı. Ve ilk FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu madalyasını kazandıktan sonra, ülkenin oyuncuları bir sonraki hareketlerini planlıyor.

Tarihsel sonuç Eylül ayında, Litvanya’nın Vilnius kentinde yapılan 1 yıldızlı bir etkinlikte üçüncü olan Francisca Rivas ve Chris Vorpahl’ın ellerinde bronz elde ettiler ve bir Şili kadın takımını uluslararası bir etkinlikte ilk kez podyuma çıktılar.

32 yaşındaki Rivas Şili Voleybol Federasyonu web sitesiyle yakın zamanda yaptığı röportajda, “Uluslararası bir etkinliğin podyumuna giden yolu uzunca bir süre bulabileceğimizi hissettim ve sonra oldu” dedi. “Yarı finalde yaptığımız hataları anlayabildiğimiz ve bu tarihi madalyayı kazanabilmek için bronz madalya maçında onlar üzerinde çalıştığımız için gerçekten gurur duydum.”
.

Ancak bu madalya Şilililerin Avrupa’dan getirdikleri tek iyi hatıra değil. Litvanya’daki etkinlik aslında ülkenin kadın ve erkek milli takımlarının kıtada keyif aldığı altı haftalık eğitim kampının sadece bir durağıydı.

Yarışma tabii ki seyahatlerinde olumluydu, ancak Şili takımlarının İspanya, İtalya ve Fransa’da katıldığı eğitim kampları, Dünya Turunda istedikleri sıklıkta yarışamayan kadınlar için gerçekten anlamlıydı.

Litvanya’da Pilar Mardones ile beşinci bitiren Paula Vallejos, “Bu kamp harikaydı,” diye ekledi. “Rekabet harikaydı, ancak orada pratik yapmak için birçok yönden gerçekten gözlerimizi açtı. Şili’de iyi işler yaptığımızı biliyorduk, ancak dünyanın en iyi takımlarından bazılarıyla zaman geçirmek ve onların ne yaptıklarını ve seviyemizi nasıl yükseltebileceğimizi görmek bize gerçekten oraya ulaşmak için gerekenlere sahip olduğumuzu gösterdi. ”

Yine de yakın gelecekte, odak noktaları uluslararası oyundan Güney Amerika’ya geri dönecek ve burada Şilililer, Tokyo Olimpiyatları için benzeri görülmemiş bir yeterlilik için yarışacakken, Şilililer daha da önemli bir ‘ilk’ gerçekleştirmeyi umuyorlar. Bu ilk Kıta Kupası.

Aralık 2019’da Uruguay ve Peru’ya karşı galip gelen Şilililer, yarı final turunda şimdi Ekvador, Paraguay ve Venezuela ile karşılaşacak. Kazanan, final turunda Arjantin, Brezilya ve Kolombiya ile karşılaşacak ve şampiyon önümüzdeki Temmuz ayında Japon başkentine bir takım gönderme hakkını güvence altına alacak.

Vorpahl, “Kıta Kupası bizim bir sonraki hedefimiz ve Şili’yi Olimpiyatlara hak kazanabileceği için tartışmasız en önemlisi” dedi. “Ayrıca gelecek sezon Güney Amerika’daki en iyi üç ülke arasında yer almak istiyoruz, bu yüzden umarım Dünya Şampiyonalarına da hak kazanabiliriz. Bu bizim hayal ettiğimiz ve bunun için çok çalıştığımız şey. ”

Yarışma, her ikisi de Brezilyalı Paulao Moreira tarafından yönetilen ülkenin en iyi ikilileri arasında gerçek bir takım çalışması gerektirecek. Kıta Kupası sırasında her ülke iki çiftle temsil edilir. Şili’nin bir rıhtımı güvence altına alması durumunda ikisinden sadece biri seçilse bile, nihai bir zafer aslında ilgili oyuncular için ulusal bir zafer olarak görülecektir.

Vallejos, “Bu büyük bir sorumluluk ve hepimizin çok çalıştığı bir şey,” dedi. “Her iki ekibimiz de iyi hazırlanıyor ve aslında tek bir takımmışız gibi çok birleşmiş durumdayız. Bu, Avrupa’da geliştirdiğimiz başka bir şey ve turnuvaya giden ana silahımız olmalı. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here