AvrupaManşet

Sıra CEV Şampiyonlar Ligi Kura Çekiminde

Sofya, Avrupa Voleybol Ailesine Ev Sahipliğine Hazır

Rekorlara sahne olan ve tarih yazan EuroVolley’in Paris’te doruk noktasına ulaşmasından sadece birkaç hafta sonra, Avrupa voleybol ailesi, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu kura çekimi ve 2019 Avrupa Voleybolu Gala 2019 için Bulgaristan Sofya’da bir araya gelecek.

Sofya, CEV’in öncülüğü ile sayısız ülkenin katılacağı etkinlik için daha önce Viyana, Roma, Moskova ve Budapeşte’de yazılan başarı öyküsüne devam etmek amacı ile bu yılki Gala’ya ev sahipliği yapacak.

CEV Genel Kurulunun 2015 yılında gerçekleştiği yer olan Sofya’daki Hotel Marinela, Avrupa voleybol ailesini birkaç gün toplantılar, etkinlikler ve özellikle de aynı ekibin üyeleri gibi oyunu dostluk, karşılıklı destek ve işbirliği ruhu içinde daha da büyütmek için görüş alışverişinde bulunma fırsatlarıyla dolu olarak ağırlayacak.

2020 CEV Şampiyonlar Ligi 4. Turu (grup aşaması) için kura çekimi 25 Ekim Cuma günü 18:00 da gerçekleştirilecek ve CEV’in resmi YouTube kanalı ve CEV Şampiyonlar Ligi facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak. Bu sayede taraftarlar, favori takımlarının oynayacağı rakiplerin adını gerçek zamanlı olarak öğrenebilecekler. Bir dizi TV kanalı, kura çekimini yayınlamayı da planladığını açıkladı ve onayladı. Bu kanallar arasında Sportcast (Taywan), D-Smart (Türkiye), Cosmote TV (Yunanistan) ve NC+ (Polonya) yer alıyor. Ceska Televize (Çekya), kura çekimi hakkında haber sunacak.

Akşamın ilerleyen saatlerinde voleybol ailesinin üyeleri Avrupa Voleybol Gala 2019 için bir araya gelecekler. Galada CEV’in neredeyse bir gelenek haline getirdiği şekilde voleybol oyununun gelişimine katkılarından dolayı seçkin oyunculara, antrenörlere ve yetkililere ödül verecek. Bunlar arasında gerçek Voleybol ve Plaj Voleybolu süper yıldızları yer alacak.

Sofya’daki bu haftaki programda, CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu 2020’ye katılan kulüpler için bir seminerin yanı sıra Perşembe öğleden sonra için planlanan CEV Yönetim Kurulu genel kurul toplantısı da yer alıyor. Voleybol ailesinin üyelerine ilham vermek ve Voleybol oyununun değerini ve görünürlüğünü bir üst seviyeye yükseltmek amacıyla eğitimlerini geliştirmek için birçok konferans ve panel tartışması yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu