Genel HaberlerManşet

TARİHTE BUGÜN: 10 Mart

Tarihte Bugün serimizde 10 Mart’ta meydana gelen gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

10 Mart 1974 – İETT ÜST ÜSTE ÜÇÜNCÜ KEZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Enver Göçener önderliğinde; Deniz, K.Mehmet, Serhat, Sami, B.Mehmet, Semih, Serap, Ahmet, seceattin, Turhan’dan oluşan kadrosuyla İETT üst üste üçüncü kez Türkiye Voleybol Ligi şampiyonu oldu.

22 maçta 21 galibiyet ile sezonu ilk sırada bitiren İETT’den sonra iki mağlubiyeti bulunan Eczacıbaşı ikinci, Muhafızgücü üçüncü olurken, Kolej küme düştü.

17 Kasım 1973 günü başlayan Türkiye Voleybol Ligi’nin dördüncü sezonu 10 mart 1974 dünü son bulmuş oldu.

10 Mart 2019 – Hepimiz Aynı Takımdayız
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 60. Kuruluş yıldönümü anısına hazırlanan ve voleybol ailesinin 60 yıllık yolculuğunun ele alındığı ve bugüne kadar elde ettiği başarıları içeren özel görüntülerin yer aldığı “Hepimiz Aynı Takımdayız/Türk Voleybolu’nun 60 Yılı” isimli belgesel filminin ilk gösterimi, 10 Mart 2019, Pazar günü, saat 10.00’da, Vestel’in katkılarıyla Türk voleybolunun dostu TRT SPOR ekranlarında gösterime başladı.
Özgün müziklerini Evren Karakul’un bestelediği, yapımcılığını FilmDeney’in, yönetmenliğini ise Gökçe Kaan Demirkıran’ın yaptığı Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı belgesel filminde; Türkiye’de voleybolun gelişim hikayesinin yanı sıra Türkiye Voleybol Federasyonu’nun tüm Başkanları, spor ve iş dünyasının önemli isimleri, eski ve faal voleybolcular olmak üzere 44 birbirinden değerli isim ile yapılan söyleşiler yer alıyor.
25 saat süren görüntü çekimlerin ardından tamamlanan ve Türk voleyboluna adını altın harflerle yazdırmış isimlerin hikayelerini sinematografik bir şekilde ele alan belgeselin içinde keyifli anılar kadar, hüzünlü öyküler de yer alıyor.
10 Mart 1980 – Eczacıbaşı kupa başarıları……..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu