Genel HaberlerManşet

Tarihte Bugün: İstanbul’un ilk voleybol salonu açıldı

İstanbul’un ilk voleybol salonu bundan tam 9 yıl önce hizmete açıldı.
İstanbul’da yapımı 8 ayda tamamlanan TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nun açılışını dönemin Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Gençlik Spor Genel Müdür Yunus Akgül, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Asbaşkanı Alexandar Boricic ve CEV Asbaşkanı Riet Ooms, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Dünya 6. olan ”Filenin Sultanları” ile birlikte yapmıştı.

Eski Burhan Felek Spor Salonunun yıkılmasının ardından yeniden inşa edilen salon, 6 Mart 2010 tarihinde temeli atıldıktan 8 ay 13 gün sonra bugün hizmete girmişti.

Salonda ilk oynanan resmi maç Türkiye Kupası Finali Fenerbahçe Acıbadem – Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom karşılaşmasıdır.

Tesis, tüm ölçüleriyle uluslararası standartlarda, 7 bin 500 seyirci kapasiteli voleybol salonu, kondisyon salonu, 183 yataklı voleybol oteli ve federasyon idari bina ve ofisleriyle hizmet veriyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu