LiglerSultanlar Ligi

THY’de Teknik Ekip Belli Oldu

Türk Hava Yolları Spor Kulübü, 2020-2021 sezonunda görev alacak teknik ekibini belirledi.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü teknik kadro transferlerine de son noktayı koydu. Takım menajeri Gizem Giraygil, baş antrenör Marcello Abbondanza, yardımcı antrenör Mehmet Yücel ve Yunus Öçal, fizyoterapist Ulaş Korcan Aydın ile sözleşme yenileyen Türk Hava Yolları, kadrosuna istatistik ve alan antrenörü olan Burak Simit’i ekledi. Geçtiğimiz sezon Sağlık ve Performans Danışmanı olarak takıma katkıda bulunan Daniele Alpi, bu yıl takımda kondisyon antrenörü olarak görev alacak.

Gizem Giraygil – Takım Menajeri
1986 doğumlu Gizem Giraygil, İlbank, Emlak Toki, Fenerbahçe, Konya Ereğli, Ankaragücü, Nilüfer Belediyespor, Lokomotiv Bakü, Karşıyaka, Trabzon İdmanocağı, Beşiktaş ve son olarak Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nde pasör pozisyonunda forma giymiş ve hem Milli Takım düzeyinde hem de kulüpler bazında birçok başarı elde etmiştir. Türk Hava Yolları’nda yaşadığı birinci lig şampiyonluğundan sonra aktif voleybol kariyerini noktalayan Giraygil, 2018-2019 sezonundan bu yana Türk Hava Yolları’nın takım menajerliğini üstleniyor.

Marcello Abbondanza – Baş Antrenör
Daha önce Volley Bergamo, Scavolini Pesaro, Fenerbahçe, Rabita Baku, Chemik Police, Zanetti Bergamo kulüplerinde görev alan 1970 doğumlu deneyimli antrenör Marcello Abbondanza’nın kariyerinde, Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, İtalya Kupası Şampiyonluğu, CEV Kupası Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Türkiye Ligi Şampiyonluğu gibi çok sayıda başarı bulunuyor. Abbondanza, 2000-2005 yıllarında İtalya, 2011-2014 yıllarında Bulgaristan ve 2017-2018 yıllarında Kanada A Milli Kadın Voleybol takımlarını çalıştırdı ve birçok önemli turnuvada altın, gümüş ve bronz madalya elde etti.

Mehmet Yücel – Yardımcı Antrenör
Uzun yıllar sürdürdüğü oyunculuk kariyerinden sonra Enka Spor Kulübü’nde antrenörlüğe başlayan Mehmet Yücel, 10 sezon Yeşilyurt A Takımı ve altyapısında çeşitli görevlerde bulunmuştur. Üç sezon Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde A takım ve altyapılarında görev almıştır. Çalıştığı kulüplerde birçok başarı elde eden Yücel, üç sezon boyunca Türk Hava Yolları Spor Kulübü altyapısında görev almış ve geçtiğimiz sezon A Takım yardımcı antrenörü olarak takıma katkı sağlamıştır.

Yunus Öçal – Yardımcı Antrenör
İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden mezun olan Yunus Öçal, 2006-2018 yılları arasında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde çalıştı. Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde ve Milli Takımlarda Avrupa ve dünya çapında dereceler elde etmiş olan Öçal, 2018-2019 sezonundan bu yana Türk Hava Yolları’nda yardımcı antrenör olarak görev alıyor.

Daniele Alpi – Kondisyon Antrenörü
Kondisyon antrenörü ve rehabilitasyon uzmanı Daniele Alpi, CSM Bucuresti Kadın Voleybol Takımı, Kanada A Milli Kadın Voleybol Takımı, CSM Arcada Galati Erkek Voleybol Takımı, Çin A Milli Kadın ve Erkek Güreş Takımlarında performans antrenörü/danışmanı olarak çalıştı. Geçtiğimiz sezon Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nde Sağlık ve Performans Danışmanı olarak görev alan Daniele Alpi, bu yıl takımın kondisyon antrenörlüğünü üstlenecek.

Burak Simit – İstatistik Antrenörü
13 Ekim 1993 İzmir doğumlu Burak Simit, kariyerine 2015-2016 yılında Karşıyaka Spor Kulübü’nde istatistik antrenörü olarak başladı. 2016-2017 sezonunda Salihli Belediyespor ve 2017-2018 sezonunda Sarıyer Belediyespor kulüplerinde kariyerine devam eden Burak Simit, 2018-2019 yılında Alaşehir Belediyespor’da yardımcı antrenör olarak çalışmıştır. Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nde dördüncü sınıf öğrencisi olan Simit, son olarak 2019-2020 sezonunda Karşıyaka’da istatistik antrenörü olarak görev aldı.

Ulaş Korcan Aydın – Fizyoterapist
Arel Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun olan Ulaş Korcan Aydın, 2014-2016 yılları arasında Yeşilyurt’ta çalıştı. 2016 yılından bu yana Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nde fizyoterapist olarak görev alan Aydın, takımın yaşadığı birçok başarıda pay sahibi olmuştur. 15 Yaş Altı Milli Futbol Takımı’nda da görev almış olan Aydın, Arel Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu