Genel Haberler

TMOK Başkanı Uğur Erdener’e yeni uluslararası görev

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, küresel spor etkinliği organizasyonu SportAccord'un başkanlığına seçildi.

Dünya Okçuluk Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Olimpik ve Olimpiyat dışı Uluslararası Federasyonları (IFS) temsil eden paydaşlar tarafından yönetilen küresel spor etkinliği organizasyonu SportAccord’un yeni Başkanı olarak Yürütme Komitesi tarafından oybirliğiyle Başkan seçildi.

Prof Dr Uğur Erdener, 2005 yılından bu yana Dünya Okçuluk Başkanı olarak görev yapıyor ve 2008 yılından bu yana IOC Üyesi. Saygın bir doktor olan Başkan Erdener, IOC Tıbbi ve Bilimsel Komisyonu Başkanı olup aynı zamanda WADA İcra Komitesi üyesi, ITA yönetim kurulu üyesi ve ASOIF Başkan Yardımcısı. 2011 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Dört yıl süreyle SportAccord Başkanı olarak görev yapacak olan Erdener, oluşumu dünkü Genel Kurul’da (organizasyona göre alfabetik sıraya göre) onaylanan yeni SportAccord İcra Komitesi’ndeki yedi meslektaşı tarafından desteklenecek:

Ingmar De Vos (BEL) – ASOIF temsilcisi

Başkan, Uluslararası Binicilik Federasyonu (FEI)

Uğur Erdener (TUR) – ASOIF temsilcisi

Başkan, Dünya Okçuluk (WA)

Petra Sörling (İsveç) – ASOIF temsilcisi

Başkan, Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF)

Einars Fogelis (LAT) – AIOWF temsilcisi

Başkan, Uluslararası Kızak Federasyonu (FIL)

Beau Welling (ABD) – AIOWF temsilcisi

Başkan, Dünya Curling Federasyonu (WCF)

Anna Arzhanova (RUS – SER) – ARISF temsilcisi

Başkan, Dünya Sualtı Federasyonu (CMAS)

Riccardo Fraccari (ITA) – ARISF temsilcisi

Başkan, Dünya Beyzbol Softbol Konfederasyonu (WBSC)

Stefan Fox (GER) – AIMS Temsilcisi

Genel Sekreter, Uluslararası Muaythai Dernekleri Federasyonu (IFMA)

ERDENER: MESLEKTAŞLARIMIN GÜVENİNE MİNNETTARIM

SportAccord’un yeni Başkanı Prof Dr Uğur Erdener şunları söyledi: “Meslektaşlarımın güvenine minnettarım ve önümüzdeki dört yıl boyunca SportAccord’a Başkan olarak hizmet etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Arkadaşım Ivo Ferriani’ye son iki yılda SportAccord’u dönüştürmek için yaptığı tüm çalışmalardan ve aynı zamanda İcra Komitesindeki meslektaşları Ingmar De Vos, Francesco Ricci Bitti ve Luc Tardif’in gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı minnettarım.”

Erdener, Uluslararası Bobsleigh and Skeleton Federasyonu (IBSF) ve AIOWF Başkanı Ivo Ferriani’nin yerine SportAccord’un yönetimini devralırken, Ivo Ferriani şunları söyledi: “Görevim sona ererken, hizmet ruhuyla ve tamamlanmış bir görevle görevimi sana devrediyorum. Uğur Erdener halefime, bu sağlam temelden başlayarak SportAccord ve bir bütün olarak spor için müreffeh bir gelecek inşa etme konusunda en iyi dileklerimi sunuyorum.”

Kaynak: Türk Spor Ajansı 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu