DünyaGenel HaberlerManşet

Türkiye voleybolda 1 numara

Antalya'da 4 Haziran Pazar günü sona eren 2023 FIVB Milletler Ligi Kadınlar 1. Etap maçlarında, Türkiye Voleybol Federasyonu'nun (TVF) gerçekleştirdiği ev sahipliği, karşılaşmalarda görev yapan uluslararası voleybol hakemlerinden tam not aldı.

Antalya’da 4 Haziran Pazar günü sona eren 2023 FIVB Milletler Ligi Kadınlar 1. Etap maçlarında, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) gerçekleştirdiği ev sahipliği, karşılaşmalarda görev yapan uluslararası voleybol hakemlerinden tam not aldı.

FIVB’ye bağlı turnuvalarda dünyanın her yerinde görev yapan hakemler, Antalya’da bulundukları süre içinde konakladıkları otel, karşılaşmaların oynandığı salon, TVF’nin misafirperverliği ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yakın ilgisinden çok memnun kaldı.

KUSURSUZ ORGANİZASYON

Etapta “hakem koçu” olarak görev yapan CEV Hakem Kurulu Genel Sekreteri Belçikalı Arturo Di Giacomo, organizasyonun mükemmel geçtiğini ve Türkiye’nin bu konudaki başarılarının her geçen gün daha da iyiye gittiğini belirtti. Di Giacomo, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı ve aynı zamanda CEV Hakem komisyonu Üyesi Aziz Yener’in mükemmel ev sahipliği yaptığına dikkat çekti. Harika bir tesiste konakladıklarını, mükemmel ağırlandıklarını belirten Belçikalı hakem koçu, turistik ve sportif tesisleri harika bir konseptle sunan Antalya’da düzenlenen bu organizasyonun kusursuz bir şekilde tamamlandığı belirtti.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN HAKEMLER MEMNUN AYRILDI

Karşılaşmalarda görev yapan hakemler Juray Mokry (Slovakya), Yulia Akulovz (Kazakistan), Angela Brass (Brezilya), Fabrice Callados (Fransa), Hamid Mohammed Alrousi (Birleşik Arap Emirlikleri), Ali Jaafar (Bahreyn), Maamer Elkedoub (Cezayir), Taoufik Boudaya (Tunus), Hekie Kraft (Almanya), Antalya’da bulundukları süre içinde mükemmel bir tesiste harika bir turnuva yaşadıklarını aktardı. Hakemler, her an yanlarında olan Başkan Üstündağ ve Aziz Yener ile rezerv hakem olarak turnuvada yer alan Uluslararası Voleybol Hakemlerimizden Ozan Çağı Sarıkaya’ya teşekkürlerini iletti.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı Aziz Yener ile hakem Ozan Çağı Sarıkaya misafirlerin 24 saat yanlarında olarak her konuda konuklara yardımcı oldu.

Savaş Eskigülek – Aydınlık Gazetesi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu