Genel HaberlerManşet

Türkiye’de bir ilk: Sandalye Voleybolu

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi işbirliğinde hazırlanan proje kapsamında Türkiye’de ilk defa Sandalye Voleybolu etkinliği gerçekleştirildi. Bu eğlenceli etkinlikte Huzurevi sakinleri ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki özel sporcular karşı karşıya geldi.

SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzur Evi’nde gerçekleşen Sandalye Voleybolu organizasyonunda Huzur Evi’nde kalan yaşlılar ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki özel sporcular eğlenceli anlar yaşadılar. Fethiye Huzur Evi Müdürü Adem Güngör, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Fevzi Koyunoğlu ve sporcu ailelerinin izlediği müsabaka hem engelli sporcular hem de yaşlılar için unutulmaz bir anı oldu.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Paralimpik Antrenörü Aycan İnaluk yaptığı açıklamada, “Burada bir ilke imza attık. Sandalye Voleybolu sporunda huzur evlerine öncülük etmek amacıyla bu projeyi gerçekleştirdik. İlerleyen dönemlerde inşallah devamı gelecek” şeklinde ifadeler kullandı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Bu yaptığımız etkinlik şu anda Türkiye’de bir ilk… Sandalye Voleybolunun dünyada örnekleri var ama Türkiye’de ilk kez Huzur Evi Müdürlüğü ile ortak proje kapsamında Fethiye’de gerçekleştiriyoruz. Yaşlılarımız ve özel sporcularımız burada eğlenceli anlar yaşadılar. Amacımız bunu ülke geneline yaymak. Güzel bir organizasyon oldu. Bu projede büyük emek harcayan antrenörümüze çok teşekkür ediyorum. Huzur evlerinde yaşlıların katılabileceği bir spor dalı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzur Evi Müdürü Adem Güngör de, “Yaşlılarımıza yönelik aktivitelerimiz dahilinde etkinliklerimize devam ediyoruz. Sandalye Voleybolu konusunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ve antrenörümüz bize büyük destek verdiler. Bunun yaşlılarımız için güzel bir spor faaliyeti olacağını düşünüyorum. Türkiye’de bir ilk olması da çok önemli. Her yaşta spor yapılabileceğini gösteriyor. Umarım bu proje diğer huzur evleri tarafından da örnek alınır. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki özel sporcular ile huzur evi sakinlerimiz eğlenceli bir maç yaptılar” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu