Genel HaberlerManşet

TVF’den Antalya’da Ara Seminer

Türkiye Voleybol Federasyonu, 27-29 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da Limak Limra Hotel & Resort’te  A ve AB Klasman Hakemlere yönelik yapılacak olan Ara Seminer ile ilgili bir duyuru yayınladı.

A ve AB klasman voleybol hakemlerinin katılımının zorunlu olduğu seminer, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Antalya’da yapılacak.

21 Kasım 2016 Yılında gerçekleştirilen Genel Kurul’da Başkanlığa seçilen Mehmet Akif Üstündağ, görev başladığı günden itibaren hemen hemen her konuşmasında dile getirdiği üzere, Voleybol Hakemlerini sahiplenmesi ve şartlarının iyileştirilmesinin yanında, sağladığı sosyal imkanlarla da öncülük etmeye devam ederken, Ara Seminer konusunda da maddi olarak yarattığı kaynakla seminere katılacaklara konaklama ile ilgili olarak hiç bir ilave masraf getirmiyor.

Göreve geldikten sonra Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanlığı’na atadığı Aziz Yener ve ekibi ile yaptıkları uyumlu çalışmalarla dikkatleri çeken Başkan Üstündağ, bu sezon da devre arasında Üst Klasman hakemlerini bu kez Antalya’da bir araya getirerek geride kalan ilk yarı maçlarını değerlendirme ve aynı zamanda da hakemlerin sorunlarını daha yakından dinleme imkanına sahip olurken; Türkiye’nin en üst liglerinde düdük çalan hakemlerin bir araya gelerek sosyal anlamda da birlikteliklerini ve iş birliğini güçlendirecek bir program hazırlanmasını sağlıyor. Bu anlamda Akif Başkan semineri bir gün daha uzatarak hakemler ile birlikte daha fazla vakit geçirme imkanı da bulmuş olacak.

Akif Başkan döneminde daha önce iki kez Ankara’da yapılan Ara Seminer’in bu sezon Antalya’da yapılacak olması ve seminerde MHGK Başkanı Aziz Yener’in yapacağı kısa bir eğitim sunumunun ardından hakemlerin birlikte vakit geçirmesine imkan verecek bol zaman ayrılması dikkat çekiyor.

A ve AB Klasman 70 hakem, Limak Limra Hotel & Resort Hotel’e girişlerini 27 Aralık 2019 tarihinde öğleden sonra, çıkışlarını ise 29 Aralık 2019 tarihinde öğleden sonra yapabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu