U16 Milliler Kuzey Makedonya’ya set vermedi

0
78

TÜRKİYE: 3 – KUZEY MAKEDONYA: 0
SALONVlade Divac
SETLER: 25-11, 25-13, 25-12
SÜRE: 55 dakika (15′ 19′ 21′)

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

TÜRKİYE: Talya, Defne, Ece, Mina, Ceyda, Bianka İlayda, Meryem (L) (Nisa Nur, İrem, Ceylin)
KUZEY MAKEDONYA: Gjorgievska, Trpenovska, Gjorkovska, Djonlaga, Trajkova, Trifunovska

U16 Kız Milli Takımımız, Balkan Voleybol Birliği (BVA) şemsiyesi altında Sırbistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen 2021 CEV U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası 1. Raunt elemelerindeki ikinci maçında rakibi Kuzey Makedonya’yı 3-0 mağlup etti.

Turnuvadaki ikinci maçtan da galibiyetle ayrılan Millilerimizde Mina 14, Bianka İlayda 10, Ece 9,  Defne Başyolcu 7, Ceylin 8, Ceyda 6 Nisa Nur ve Talya 1’er sayıyla sayı ile oynadı. Millilerimiz, 12 Mart Cuma günü elemelerdeki ikinci maçında TSİ 21.00’de Bulgaristan ile karşılaşacak.

Statü
Tek devreli lig usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından puan cetvelini ilk sırada tamamlayan ülke, 2021 yılında düzenlenecek CEV U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı kazanırken, Avrupa Şampiyonası 1. Raunt elemesine katılan diğer takımlar ise 6-9 Mayıs 2021 tarihlerinde yapılacak Avrupa Şampiyonası 2. Raunt eleme müsabakasında mücadeleye devam edecek.

Avrupa Şampiyonası 2. Raunt elemelerini ilk sırada tamamlayan ülkeler, CEV U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde edecek.

2021 CEV U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası, 10-18 Temmuz 2021 tarihleri arasında Macaristan ve Slovakya’nın ev sahipliğinde yapılacak.

Türkiye-Kuzey Makedonya karşılaşmasının ardından oluşan puan durumu şu şekilde:

NO TAKIM 0 G M P
1 Sırbistan 2 2 0 6
2 Türkiye 2 2 0 6
3 Bulgaristan 1 1 0 3
4 Romanya 2 0 2 0
5 Kuzey Makedonya 3 0 3 0

 

Best Scorer
14(7)
Points (Break Point)
GÜNEŞ Mina
TURKEY
2 MUMCULAR
TURKEY
10(9)
3 ŞENYAPICI
TURKEY
9(8)
4 KUYAN
TURKEY
8(5)
5 BAŞYOLCU
TURKEY
7(4)

 

 

 

Best Spiker
12
Winning Spike
GÜNEŞ Mina
TURKEY
2 KUYAN
TURKEY
8
3 MUMCULAR
TURKEY
7
4 TRPENOVSKA
NORTH MACEDONIA
6
5 KUYAN
TURKEY
5

 

 

 

Best Server
5
Ace
ŞENYAPICI Ece
TURKEY
2 BAŞYOLCU
TURKEY
4
3 MUMCULAR
TURKEY
2
4 RISTOVSKA
NORTH MACEDONIA
2
5 YILMAZ
TURKEY
1

 

 

 

Best Receiver
15%
Perfect Reception
TRAJKOVA Ivana
NORTH MACEDONIA
There are no items to be displayed.

 

 

 

Best Blocker
2
Winning Block
MUMCULAR Bianka İlayda
TURKEY
2 GJORKOVSKA
NORTH MACEDONIA
2
3 GÜNEŞ
TURKEY
1
4 ŞENYAPICI
TURKEY
1
5 GJORGIEVSKA
NORTH MACEDONIA
1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here