DünyaManşet

USA Volleyball ve Athletes Unlimited ABD’de ilginç bir lig kuruyor

Athletes Unlimited şirketi yeni bir profesyonel spor ligleri ağı kurma arayışını başlattı. Bu softball ile başladı ve Mart ayında Chicago’da Ağustos ayında başlayacak olan bir kadın fast-pitch ligini duyurdu.

Bugün itibariyle, USA Volleyball ile ortaklaşa olarak şirket, kadın iç salon voleybolunu da kapsayacak şekilde erişimini genişletti. Athletes Unlimited Volleyball , Şubat 2021’de başlayacak lig için oyuncular Jordan Larson, Foluke Akinradewo ve Molly McCage’den katılım taahhütleri aldı.

Profesyonel bir salon voleybol ligi, ABD’de hiçbir zaman kalıcı başarı elde etmedi, ancak Athletes Unlimited’ın kurucu ortakları Jon Patricof ve Jonathan Soros, başkalarının başarısız olduğu yerde başarılı olabilecek benzersiz bir format geliştirdiklerine inanıyorlar.

Lig altı haftadan fazla sürecek ve tüm maçlar bir şehirde gerçekleşecek ancak yer henüz açıklanmadı. 48 kişilik bir havuzda, her hafta dört kaptan seçilecek ve bu kaptanlar takımları seçecek. Daha sonra, takımların her biri hafta boyunca üç maç yapacak. Oyuncular, takımlarının performanslarına ve bireysel performanslarına göre puan toplayacak ve oyuncu sıralaması hafta sonunda yayınlanacak. İlk dört oyuncu bir sonraki haftanın kaptanları olacaklar.

“Bunun eğlenceli ve hızlı bir yol olduğunu düşünüyoruz,” dedi Patricof. “İşleri değiştiriyor, rekabetçi pariteyi yerinde tutuyor, hayranlar ve sporcular için gerçekten harika olacak.”

Sezon sonunda, genel oyuncu sıralamaları göz önünde bulundurularak oyuncular için finansal tazminat ve bonus ödülleri belirlenecek. Daha önce MLS’nin New York City FC başkanı, Tribeca Film Festivali başkanı ve COO’nun kurucu ortağı Patricof, katılımcı oyuncu için asgari tazminatın 10.000 dolar olacağını ve en iyi performans gösterenlerin 50.000 doların üzerinde para kazanabileceğini söylüyor. Lig ayrıca oyuncuları sezon boyunca şirket dairelerinde ve / veya ev sahibi şehirdeki otellerde barındıracak ve çoğuna yemek sunacak.

Athletes Unlimited, “atlet liderliğindeki” bir organizasyon kimliğini vurguluyor. Şirketin danışma kurulunda, Abby Wambach, Kevin Durant, Caroline Wozniacki, Jessica Mendoza, Larson, Karch Kiraly, Angela Ruggiero, Rich Kleinman ve Katrina Adams dahil olmak üzere spor dünyasından yıldızlar ve etkileyici isimler yer alıyor.

Patricof, “Bu gerçekten atlet liderliğindeki bir lig” dedi. “Profesyonel spor liglerinin tasarlanmasında, merkezdeki sporcular için fayda sağlamak ve söz sahibi olmanın önemli bir özellik olduğunu düşünüyoruz.”

Bir voleybol oyuncusu danışma kurulu da oluşturulacak ve bu kurul lig kararlarında söz sahibi olacak. Yıllık tazminatın yanı sıra, oyuncular karlarının% 50’sini paylaşıyorlar ve rakiplerinden geçen sezonu takip eden 19 yıl boyunca lig karlarından pay alıyorlar.

Patricof, “Oyuncuların sadece bu yıl değil, gelecekte ne inşa edeceklerini de paylaşmayı hak ettiğine gerçekten inanıyoruz” dedi.

Merak ediyor olabilirsiniz, tüm bunlar nereden geliyor? Milyarder yatırımcı ve hayırsever George Soros’un oğlu olan AU kurucu ortağı Soros, özel yatırım şirketi JS Capital Management’ın kurucusu ve bu projeyi destekleyen bir yatırımcı grubunun lideri.

“Yatırımcı grubu finansal getirilerini sınırlamayı kabul etti. Jonathon’un odağı gerçekten amacı ortaya koyuyor ”dedi. “Yatırımcılar bu sermayeden küçük bir getiri elde edecekler, ancak daha sonra kârın geri kalanı sporculara ve sporcularla sınırsız çalışan insanlara her gün sınırsız fayda sağlayacak.”

Bir yayın sözleşmesi şüphesiz finansal bulmacanın bir başka önemli parçası olarak görev yapacak ve Patricof eserlerde bir şey olduğunu söylese de, şu anda herhangi bir ayrıntıyı paylaşamadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu