ManşetMilli Takımlar

Üstündağ: ‘Hepsini alnından öpüyorum’

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Filenin Sultanları’nın  İstanbul havaalanından yurda gelişi sırasında yaptığı açıklamada Milli Takım’ın hedefinin zaten olimpiyat olduğunu vurgulayarak, “Bu hedefe ulaşan filenin sultanlarını herkesin huzurunda kutluyorum. Çok emek verildi, çalışıldı ve bu noktaya gelindi. İnanılmaz bir efor sarf ettiler. İnanılmaz bir başarı kazandılar.Hepsini alnından öpüyorum. Tokyo’da da derece istiyoruz. Bu takım bu güce sahiptir. İnşallah bu ülkeye bu güzelliğe yaşatacağız” dedi.

masını ardından açıklamalar yaptı. Tarihi başarıyı değerlendiren Üstündağ, “Tokyo’da takımı kürsüde görmek en büyük hayallerimizden biri” dedi.

Üstündağ, Hollanda’nın Apeldoorn kentinde oynanan, 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri final maçında A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Almanya’yı 3-0 yendiği ve olimpiyatlara katılma hakkını elde ettiği maç sonrası şu sözleri sarf etti: “Telafisi olan bir maçla başladık ve telafisi olmayan bir maçla bitirdik. Almanya da ev sahibi Hollanda gibi güçlü rakipleri eledi, tekrar buluştuk ama finali net bir skor ve iyi bir oyunla 3-0 kazanarak Tokyo biletini aldık”

Başkan Üstündağ, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Takım bunu hak etti. Olimpiyatı hak etmiştik. Son düdüğe kadar mücadelemizi yaptık ve bırakmadık. Allah bu takımın yolunu açık etsin. Tokyo’da takımı kürsüde görmek en büyük hayallerimizden biri. İnşallah o günleri de göreceğiz. Türkiye adına gururluyuz çünkü biz Türk’üz.” ifadesini kullandı.

Taraftarların hiçbir zaman takımı yalnız bırakmadığını vurgulayan Akif Üstündağ, “Bizi yalnız bırakmayan Hollanda’daki gurbetçilerimiz, bize kendi vatanımızda gibi kucak açtılar onlara içtenlikle teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu