Genel Haberler

Voleybolda Kayarak Vuruş Tekniği

Kayarak vuruş, tüm hücum oyuncularının uygulayabilmesi ve tüm antrenörlerin hücum planlarına katması gereken etkili bir silahtır. Bu saldırı türü, hücum oyuncularınız için boşluklar bulabilmesinin etkili bir yolu olabilir ve rakibiniz tarafından engellemesi ve savunması zordur.

Kayarak vuruşu gerçekleştirmek için hücum oyuncularının bir ayağın kalkışında ustalaşması gerekir. Ayak hareketi, basketbol geçmişine sahip oyunculara tanıdık gelir.

Aşağıdaki video klipte Iowa Baş Koçu Bond Shymansky, hücum oyuncularına tek ayakla kayarak vuruş tekniğini öğretmek için mükemmel bir egzersiz sunuyor. Kayarak vuruş şeklinde hücum yapmak çok teknik bir beceridir. Antrenör Shymansky, oyunculara kayarak vuruşu gerçekleştirmek için gereken ayak hareketini ve kol hazırlığını ve kol hareketini öğretmek için anahtar koçluk noktaları veriyor.

Klip aşağıdaki noktaları içeriyor:

  1. Bir kayarak vuruş saldırısı için file önündeki her pozisyondaki hücumcuları eğiterek hücumu engellemek ve savunmak için nasıl zorluklarla karşılaşacağınızı öğrenin
  2. Yüksek oranda kayarak vuruş şeklinde hücumu gerçekleştirmek için ayrıntılı açıklamalar, gösteriler ve tatbikatlar alın.
  3. Oyuna benzer kaos durumlarında tekniklerinizi nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu