Genel Haberler

Yavru Vatandan Voleybol Ziyareti

KKTC ‘nin önemli antrenörlerinden biri olan Kemal Moral, hafta sonu İstanbul’daydı. Kemal Moral ve oyuncusu, pasör Buse Üreten ile birlikte Gökhan Saygı’nın konuğu oldular.
Ülkemizde birçok takımda oynayan Moral, sonrasında plaj voleybolu oyunculuğuna geçiş yapmıştı. Hem Türkiye’de hem de KKTC’de şampiyonluklar kazanmış, iyi bir oyunculuk geçmişine sahip olan ve  sporculuğu, dostluğu ve ülkemize olan tutkusuyla, bizden biri olduğunu gösterdi.
Kemal Moral, Kıbrıs’ta 15 yıllık antrenörlüğü boyunca onlarca voleybolcu yetiştirdi.  KKTC’de salon ve plaj voleyboluna değerli oyuncuların yetişmesine katkıda bulundu.
Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Kemal Moral, Pazar günü oynanan Beşiktaş – Karayolları voleybol maçını da ihmal etmedi. Mali sorunlar yaşayan Beşiktaş takımının durumunu gördükten sonra, bir taraftar olarak, çok üzüldüğünü dile getirdi.

KKTC ‘li Antrenör, ziyaretinin bir amacının da plaj voleyboluna katkı vermek olduğunu söylüyor. Gökhan Saygı ile yaptığı görüşmede, önümüzdeki sezonda yapılacak etkinlikler içerisinde KKTC adına daha fazla yer almak istediklerini belirtti.

Plaj voleybolunun KKTC ve Türkiye için gelişimi için önemli olan projelerin geleceği anlaşılan bu ziyaretin neler getireceği merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu