Avrupa

Yeni Bir Trentino

Trentino Volley teknik direktörü Angelo Lorenzetti, bu akşam, Sportler (her iki kulübün sponsoru) tarafından düzenlenen sosyal format “SPORTLER Talk” un dördüncü bölümünde Sport More Magazine’den Alberto Cristani’nin yönetiminde Aquila Basket Teknik Direktörü Nicola Brienza ile birlikte misafir oldu. Corriere del Trentino gazetecisi Stefano Frigo’nun sorularını cevaplandıran Gialloblù antrenörü, çeşitli konularda önemli düşünceler sundu.

“Karantina dönemiyle ilgili ana hatıralarım? Birincisi, doktorlar ve hemşireler tarafından gösterilen, büyük bir acil durum hissi veren savaşma arzusudur. Diğerlerinin yanı sıra, İtalyan şampiyonasını erken kapatmaya karar verildiği an; bizim gibi bu sporda yaşayan insanlar için bu özellikle önemliydi, çünkü bizim artık oynamayacağımızı anlamamızı sağladı”.

“Kooy, benim için temel olacağını umduğum bir unsur olacak dedi Lorenzetti. İyi bir deneyimi olan ve önemli bir oyuncu aldığımıza inanıyoruz. Ona yeteneklerini sergileyebilmek için doğru sahneyi sunmayı umuyoruz. İtalyan statüsü ile sahada kullanma olasılığı, oyunumuzu değiştirmek ve belki de son iki yılda kaybedilen zemini kurtarmak için iki yabancı orta kullanarak bu ekibin geometrisini değiştirmemize izin verecektir. Dick’i tanıyorum ve Trento’nun ortamının onu önemli bir sezon geçirmesi için ideal olduğunu düşünüyorum. Birçok takım zaten durduğu için salgın pazarı çok az değiştirdi, belki de sadece sözleşmeleri kesin olarak bitmemiş olanları cezalandırdı. Ekibimizin yüzünü değiştirmek istedik; yenisinin ne tür bir voleybol oynayacağını seçmesi gerekecek: ya da istediğim gibi Garibaldian bir şekilde ya da daha teknik bir şekilde. Hücum ve vuruşta birincisine yaklaşabiliriz, diğer temeller ve amalgam üzerinde çok çalışmalıyız. Civitanova ile aramızdaki farkı kapatabileceğimizden eminim. Son günlerde Giannelli ile konuştum ve onu bu yeni maceraya başlamaya hazır buldum. ”

“Kapalı kapılar ardındaki spor, duygusal düzeyde bile  yönetmeyi öğrenmemiz gereken bir şey. Bizi genellikle tam bir zaferi garanti eden geri bildirime sahip olmasak bile, bizi gören seyircimizi heyecanlandırabilmeliyiz. Şimdiye kadar tiyatro oyuncuları gibiydik, bundan sonra kendimizi film oyuncuları olarak yeniden keşfetmemiz gerekecek. Sonuçta, bir film izlerken evlerimizde de heyecanlanıyoruz. Evdeki izleyicilere bir şeyler gösterebilmek için aktörlerden bir şeyler görmemiz gerekiyor. ”

Trentino Volley Srl Basın Ofisi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu