Plaj Voleybolu

Yeni plaj voleybolu koordinatörü Dries Koekelkoren

Liesbet Van Breedam ve Wout Wijsmans’ın geçmişte Flanders’daki plaj voleybolunu doğru yönde yönlendirme çalışmalarından sonra Geert De Dobbeleer, Dries Koekelkoren’i tam da Covid döneminde yeni plaj voleybolu koordinatörü görevine getirdi.

Dries Koekelkoren raporunu yazarken, 270 eğitmen “Start 2 Beach Volley” projesine kaydolmuştu ve hızla plaj voleybolu başlangıç ​​paketleri sipariş edildi. Kulüplere yetmiş beş paket teslim edildi.

Birçok voleybol oyuncusu için, korona zamanı boyunca bir mücadeleydi ve zor dönemden geçmek için yeni bir “sıfırlama düğmesi” için umutsuzdular.

32 yaşındaki plaj voleybolu oyuncusu, “Birçok takım ulusal düzenlemeler nedeniyle dışarıda antrenmana başladı.” “Salonlara izin verilmedi, ‘odalarında kalmak’ sporcular için doğru bir teşvik değildi, bu nedenle yürüyüş, bisiklete binme veya koşu dışında hareket için özel voleybol seçenekleri aradılar.

Bu, gerekli aletleri ve antrenörleri ayarlamak vb. İçin büyük bir ihtiyaç yarattı. Federasyon çok sayıda neye izin verilmesi neye izin verilmemesi ve hedeflenecek kitle konusunda çok mesaj aldı. Örneğin, plaj voleybolu için bir dosya hazırlamaya başladık. Yeni bir plaj voleybol kulübü kurmak için yirmi istek aldık.

Yeni kılavuzla, herkes mükemmel bir kuma, doğru boyutlara, plaj voleybolu alanları için en iyi yapıya ulaşma fırsatına sahip olacak. Kitap eğitmenler ve hakemler için ipuçları ile doludur.

Ana görevim koordinasyon ve bu projeden çok fazla enerji alıyorum. Tom’un deneyimi elbette Start 2 Beacholley’deki koordinasyonumun pratik tarafında bir katma değer. Tom, spor programımıza uyması koşuluyla bir gösteri eğitimine katılacaktır. Kendi plaj faaliyetlerimiz her zaman önceliklidir. ”

Daha sonra haftalık olarak değişen birçok kural ve plaj voleybolundaki gelişim, bir şeyler yapmak isteyen voleybol oyuncuları ve kulüpleri bir hayli zorlayacak.

“Bu yüzden netliğe ihtiyaç vardı,” diyor Dries Koekelkoren. “Çeşitli illerde zaten birçok plaj voleybolu girişimi vardı, ancak bunlar birbiriyle ilişkili olmayan ayrı projelerdi. Şimdi bu değerli projeleri bir şekilde bir araya getirmek ve plaj voleybolu koordinatörü rolümle yönlendirmek istiyorum.

Başlangıç ​​paketlerini bir araya getirdik ve dosya mükemmel bir şekilde uyarlanmış ve bir Covid sürümünde açıkça düzenlenmiş egzersiz malzemesiyle söz konusu olacak. Bir plaj kulübü olarak nitelendirilmenin önündeki engel yok gibidir. Bir A4 formunu doldurup federasyona göndermek yeterli.

Bunlar Plaj çiftleri için geçerli değildir. Sadece kapalı salon veya plaj kulüpleri başlangıç ​​paketi için uygundur. Bunlar başvuru yapabilirler ve kayıt olabilirler. Bu konuda “Trainersmaterialen.be” güzel bir anlaşma yapıldı. Son zamanlarda ise Volley Vlaanderen ile bir ortaklığa girişildi. On top ve tüm oyun seti 125 Euro’ya, bu çok olumlu ve karlı bir anlaşma.

Benim işim de kulüpleri rahatlatmak. Dernek içinde bir plaj şubesinin gelişimine ya da bölgedeki mevcut bir plaj kulübüyle işbirliği yapmalarına yardımcı olabilirim. Kulüpler güçlerini birleştirerek genç oyuncularını veya oyuncularını yıl boyunca hem salonda hem de kumda geliştirebilir. Bu yeni yaklaşım dikkat çekiyor, harika çalışıyor. ”

Kulağa çok hoş geliyor. Uluslararası plaj turnuvalarına projeler geliştirmek yanında profesyonel bir plaj voleybolu oyuncusu olarak faaliyetleriniz devam edecek mi?

Dries Koekelkoren, “Bu Volley Vlaanderen için plaj koordinatörü olarak bu yeni pozisyonu doldurmamın en önemli koşuluydu.” “Hiçbir zaman yeni plaj voleybolu sezonu için birikmemiz tehlikeye girmemeli. Durumumuz, antremanlar ve hedeflerimizle çok ilgileniyoruz. Bu programı etkilememek koşuluyla  profesyonel bir voleybol oyuncusu olarak da birkaç boş anınız vardır. Kulüp antrenörleri ile danışma, kulüplerle iletişim ve koordinasyon her yerden mümkündür.

Ancak ilk etapta, tüm odağımı bu göreve vereceğim. Plaj voleybolundaki ortağım Tom van Walle ve koçumuz Michiel van der Kuip her an bana güvenebilir. FIVB 3, 4 veya 5 yıldızlı hiçbir uluslararası etkinliğinin Ekim ayı ortasından önce gerçekleşmeyeceğini duyurdu. Zamanı ayarlayacağız, ancak yoğun bir şekilde antrenman yapmaya devam edeceğiz.

Topvolley Belgium ile işbirliği içinde Lowie Stuer, Arno Van de Velde, Martijn Colson ve Sam Deroo ile birlikte kumda antrenman yapmak için gerekli ortaklıkları kurduk. Bunlar güzel topa vurabilen, iyi savunabilen ve çok güçlü bir şekilde bloke edebilen erkek oyuncular. Bu, salon ve plaj voleybolu oyuncuları arasında ideal bir kombinasyon olacak. Bu disiplinler arasındaki işbirliği el ele gidiyor, aralarında rekabet yok. Birbirimizi gelecek için daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu