Genel Haberler

Rosamaria Montibeller İtalya Vatandaşı Oldu

Brezilya’lı pasör çaprazı Rosamaria Montibeller, İtalya’da yaklaşık dört yıl yaşadıktan sonra İtalyan vatandaşlığı aldı. İnternetteki spekülasyonlarla Brezilyalı, sadece çifte vatandaş olduğunu vurguladı. “Hayır arkadaşlar, İtalyan milli takımı için oynamayacağım. Aldığım vatandaşlık üzerinden çok fazla yalan haber yapılıyor, ancak sadece ikinci pasaport olarak elimde tutuyorum. Kökenime kalpten bağlıyım ve gurur duyuyorum. Kalbimin yarısı yeşil, sarı ve yarısı üç renkli. Her iki ülkede de evim var, şimdi her şey daha da anlamlı. Grazie cara Italia, ti voglio tanto bene!” (Teşekkürler sevgili İtalya, seni çok seviyorum!)

Yurtdışında çalışan birçok sporcu, özellikle AB pasaportuna sahip olanlar, göçmenlikte diplomatik sorunları kolaylaştıran çifte vatandaşlık almayı tercih ediyor.

Rosamaria, Perugia için oynamak için 2019’da İtalya’ya gitmişti. Busto Arsizio’da oynayan Brezilyalı milli yıldız Serie A1’de en çok sayı alan oyuncular arasında yer alıyor. Daha önce de yine Serie A1’de Casalmaggiore ve Novara’da da forma giydi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu