Genel HaberlerManşet

2 Yıl Sonra İstanbul’da Aylık Hakem Toplantısı Salonda Gerçekleştirildi

İstanbul’da iki yıllık aradan sonra Aylık Hakem Toplantısı Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda gerçekleştirildi.

Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu tarafından belirlenen konularla her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Hakem ve Gözlemci Semineri, İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Derneğini tarafından organize edilen  iftar yemeği ile başladı.

8 Nisan 2022 Cuma günü günü saat 20.30 da yapılan toplantı TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık’ın konuşmasıyla başladı. Erdal Fındık, yaklaşan sezon sonu maçlarında çok daha dikkatli olunmasını gerektiğini, İstanbul’un Türk Voleybolunun aynası olduğunu, bu sebeple maça gidiş gelişten, kılık kıyafete varana kadar her şeye çok daha özenle yaklaşılması gerektiğini belirterek, geçtiğimiz ayda yaşanan bazı sorunların çözümü hakkında bilgiler verdi.

 

Konu anlatımları öncesinde İl Hakemliğine terfi eden Aday voleybol Hakemleri ile İl Hakemliğinden Ulusal Voleybol Hakemliğine terfi eden hakemler tanıtıldı. Ayrıca görev süreleri tamamlanıp Gözlemciliğe başlayan Soner Atasavun ve Akif Altın’a İstanbul VHG Derneği tarafından plaket takdim edildi.


Soner Atasavun’un plaketi MHGK Asbaşkanı ve aynı zamanda Atasavun’un hakemliğe aynı devrede başlayan arkadaşı İlhami Şenyurt, Akif Altın’ın plaketi ise TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık tarafından takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Kısa bir süre önce evliler kervanına katılan İl Hakemi Alper Karagöl’e de hediyesi İstanbul VHG Derneği Muhasip Üyesi Ahmet Bülent Kırımızı tarafından takdim edildi.

Uzun bir aradan sonra yüz yüze gerçekleştirilen Hakem ve Gözlemci toplantısında eğitim konusu Uluslararası Voleybol Oyun Kuralları’nın 19. Maddesi olan Libero ve geçtiğimiz ay yapılamayan 27. Madde Çizgi Hakemi oldu.
Libero konusu TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu tarafından hazırlanan video sunumu ile işlenirken, Çizgi Hakemi konusu ile Uluslararası Voleybol Hakemi Erdal Akıncı tarafından uygulamalı olarak anlatıldı.

Toplantı, Dernek Başkanı İsmail Ercan ve İl Temsilcisi Erdal Fındık’ın konuşmaları ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu