Genel HaberlerManşet

Türkiye Öğretmenler Kupası Final Grubu Maçları Başladı

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ve ilgili branşların federasyonları tarafından bu yıl ilk kez organize edilen ve öğretmenlerin dört spor branşında mücadele ettiği Türkiye Öğretmenler Kupası’nın voleybol branşında Finaller, 20 Kasım Çarşamba günü Ankara’da başladı.
Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonu, Refika Aksoy İlkokulu Spor Salonu, Batıkent Spor Salonu ve Şevket Evliyagil MTAL Spor Salonu’nda oynanan ilk gün maçlarında alınan sonuçlar şöyle:

KADINLAR:
A Grubu
Ağrı: 3 -Ordu: 1
Bolu: 0 – Ankara: 3
Ordu: 0 – Bolu: 3
Ankara: 3 – Ağrı: 0

B Grubu
İstanbul: 3 – Şanlıurfa: 0
Antalya: 0 – Eskişehir: 3
Şanlıurfa: 3 – Antalya: 1
Eskişehir: 0 – İstanbul: 3

ERKEKLER:
A Grubu
İstanbul: 0 – Antalya: 3
Diyarbakır: 0 – Samsun: 3
Antalya: 3 – Diyarbakır: 0
Samsun: 0 – İstanbul: 3

B Grubu
Ordu: 0 – Ankara: 3
Kütahya: 1 – Malatya: 3
Ankara: 3 – Kütahya: 0
Malatya: 2 – Ordu: 3

Şampiyonaya 21 Kasım Perşembe günü Kadınlar ve Erkeklerde grup maçları ile devam edilecek.
Gruplarında ilk iki sırayı elde eden takımlar 22 Kasım Cuma günü Yarı Final maçları oynayacaklar. Yarı Final maçlarında mağlup olan takımlar aynı gün Üçüncülük maçı oynayacaklar.
Türkiye Öğretmenler Kupası Finalleri ise 23 Kasım Cumartesi günü TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak.

Öğretmenler Türkiye Kupası Nedir?

Dört dalda yapılan turnuvaya resmi ve özel okullarda görev yapan tüm öğretmenler katılıyor. Spor etkinliklerinde, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün uygulama talimatı, uluslararası oyun kuralları ve spor federasyonlarının ilgili mevzuatları esas alınıyor. Etkinlikler kapsamında her ilçe bünyesinde ayrı takımlar oluşturuldu. Her öğretmen, sadece bir branşta ve takımda müsabakalara katılabiliyor. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile spor federasyonlarının işbirliğinde hazırlanan turnuvada öğretmenler, salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında yarışıyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu