F. Bahçe’nin yeni transferi, ailesine ikinci Olimpiyat madalyası getirmek istiyor

0
188

Fenerbahçe’nin Rus Milli Takımında da yer alan 17 yaşındaki genç yıldız adayı Arina Fedorovtseva, sporcu bir aleden geliyor ve ailesinde mevcut Olimpiyat Altın madalyasına bir yenisini eklemek istiyor.

2004 doğumlu genç smaçör, Dinamo Kazan ile Rusya Ligi’nde ve Rusya Genç Milli Takımı’nda gösterdiği başarılı performansıyla dikkat çekmiş; 2019 CEV U16 ve 2020 CEV U17 Avrupa Şampiyonası’nda ‘En İyi Smaçör’ ödülünü almıştı.2020 CEV U17 Avrupa Şampiyonası’nda Rusya Milli Takımı ile şampiyonluk yaşayan ve MVP (En Değerli Oyuncusu) seçilen Fedorovtseva, VNL’de de kendisini gösteriyor.

Anne ve babası milli kürekçi, kız kardeşi ise ritmik jimnastik yapan Arina Fedorovtseva, bu sporların hiç birine ilgi duymamış. Genç yıldız adayı henüz birkaç aylık bebekken, babası  2004 Atina Olimpiyat Oyunları’nda dört çifte kürek yarışında altın madalya kazanınmış. 2011 ve 2015 Avrupa Şampiyonalarında da altın madalya koleksiyonuna devam etmiş.

Arina, “Annem ve babam kürekçiydi ama bu sporu yapmayı hiç düşünmedim” diyor. “Önce yüzmeyi denedim ama sonra voleybol oynamaya başladım çünkü gördüğümde çok hoşuma gitti. Bu oyunun karakterine hayran kaldım, voleybol eğitimine başladım ve hala çok keyif alıyorum.”

Gelecek sezon Türkiye’de Fenerbahçe Opet forması ile izleyeceğimiz Fedorovtseva, “Babamın olimpiyat madalyası benim de olimpiyat madalyasını hedeflemem için en büyük ve en iyi teşvik ve motivasyondur” diyor. “Babam her zaman benim rol modelim oldu ve bana çok yardımcı oluyor. O’nun kadar iyi olmak için elimden geleni yapıyorum.”

Fedorovtseva, “Voleybol kariyerimin henüz başındayım, bu yüzden herhangi bir başarıyı vurgulayamam” diyor. Amacım kupa kazanmak değil, oyunumu geliştirmek, takımıma yardımcı olmak ve her maçta canla başla mücadele etmek.”

“Birçok üst düzey oyuncuyu gözlemlemeye ve en iyilerinden öğrenmeye, onların voleybol tarzlarını takip etmeye ve onlar gibi yeteneklerime hakim olmaya çalışıyorum. Ancak en sevdiğim iki oyuncudan ikisinin Wilfredo Leon ve Sergey Tetyukhin olduğunu söyleyebilirim. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here