ManşetSultanlar Ligi

Ali Koç’tan Paola Egonu Açıklaması

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, gündemi meşgul eden Paola Egonu transferine açıklık getirdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, gündemi meşgul eden Paola Egonu transferine açıklık getirdi.

Türkiye’nin ev sahipliğinde 15-19 Aralık 2021 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası öncesinde, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda konuşan Ali Koç, voleybol gündemini meşgul eden Paola Egonu transferi hakkında ‘Geçtiğimiz sezon Paola Egonu transferini değerlendirdik fakat ekonomik şartlar dolayısıyla vazgeçtik’ dedi.

“Egonu transferi mümkün değil”
Başkan Koç, Dünyanın en iyi voleybolcuları arasında gösterilen ve adı Fenerbahçe ile anılan Paola Egonu transferiyle ilgili olarak, “Egonu hakkında bir değerlendirmemiz olmuştu geçen sezon. Bu sezon ise yok. Ekonomik şartlardan dolayı pek mümkün değil. Ama şunu da hatırlatmak istiyorum. Türkiye’nin büyük kulüpleri, herhangi bir branşta yarıştıkları zaman o branşın kalkınmaması söz konusu değildir. Ancak bizler, içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar, özellikle futboldan kaynaklanan sıkıntılar. Amatör branşlarda manevra alanımızı ciddi anlamda daralttı.” dedi.

“TL’deki değer kaybı belimizi kırdı”
Ali Koç sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler bugün Vakıfbank’la, Eczacıbaşı’yla, Efes’le mücadele ederken ekonomik şartların aynı olmadığını takdir ediyorsunuz. Üstelik TL’nin yüzde 70, 80 değer kaybı, belimizi kırmıştır. Şu an önümüzü göremiyoruz, çünkü gelirlerimizin yüzde 100’ü TL, giderlerimizin aşağı yukarı yüzde 80’i döviz kuru cinsinden oluyor. Bugünün ortamında Egonu gibi bir oyuncuyu konuşmak gerçekçi olmazdı.”

“Bundan sonrasını göremiyoruz”

“Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak takım sporları dışında yani olimpiyat branşları diyelim, 3 yıllık ihtiyaçlarımızı karşılayacak sponsorluğu bulduk, imzaladık. Ama bundan sonrasını göremiyoruz. Ya büyük kulüpler kendi aralarında karar verip bu alanlara girmeyecek, frene basacağız. Çünkü bu sporların sıfır geliri var.”

“Camia karar verecek”

“Bir yelkende ihtiyaçlarımızı karşılayacak sponsorumuz vardı, diğerlerinin yoktu. Şimdi 3 yıllık anlaşma yaptık sonrasına camia karar verecek. Olimpiyatlara en çok sporcu yollayan kulüp olmaya devam mı edeceğiz. Takım sporlarında gelirler var ama giderleri karşılayacak seviyede değil. Dolayısıyla orada da sponsorluk büyük önem arz ediyor.”

“Devletimizin karar vermesi gerekiyor”

“Bütün anlaşmaları kanun dolayısıyla TL üzerinden yapıyoruz. Orada da büyük bir darbe aldık. Devletimizin bir karar vermesi gerekecek. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlara destek olacak mı? Yoksa siz kendi yağınızda kavrulun mu diyecek. İkinci seçenekse zaten bizim de yapabildiklerimiz sınırlı olduğu için bu üç büyük kulüp de bu alanda tarih boyunca devam ettiği şekilde devam edemeyecektir.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu