1. LigKadınlar

Anastasia Shupenyova: Karşıyaka’da çalışmak büyük zevk

Karşıyaka’nın yeni transferi Anastasia Shupenyova, kariyeri, transfer öncesindeki son kulübünde yaşadığı durum, özel hayatı ve Türkiye ile alakalı birçok soruya cevap verdi.

Rusça yapılan röportajın Türkiye ile ilgili kısımlarını sizin için özetledik.

Deplasmanlardaki kısa yolculuklar ve maç ve antrenman sonrası daha çok tatil ve boş zaman sorusuna “Buradaki mesafeler kesinlikle daha konforlu fakat boş vakit konusuna bir şey söyleyemem.” cevabını verdi.

Takımın hedefi sorusuna, “Ana hedef Sultanlar Ligi, bunun için turnuvada altın veya gümüş madalya almak gerekiyor. Bence her şansa sahibiz. Maçlar her şeyi gösterecek.” diye yanıtladı.

Kulübünüz zirvedeki takımlardan biri değil. Çalışmanı nasıl etkilediğini merak ediyorum. Rusya’ya göre antrenman, maç ve dinlenme sürecinde herhangi bir farklılık gözlemledin mi sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Organizasyon, antrenman, dinlenme, her şey en üst seviyede. Doğrusu, burada çalışmak kesinlikle büyük zevk. Burada fiziksel ve mental sağlığını çok yakından takip ediyorlar. Sana en iyisini veriyorlar ve bu sayede oyuncu olarak kendinin en iyi halin oluyorsun. Ve bana inanın, burada Rusya’dan daha az bir çalışma yok.

Türkiye ile alakalı son soru ise takım içi iletişimde kullanılan dil ve Türkçe konuşması ile ilgili oldu. Bu soruya Anastasia şöyle cevap verdi: “Akıcı şekilde İngilizce konuşuyorum ve teknik heyet, kızlar ve yöneticilerle bu şekilde iletişim kuruyorum. Birisi bir şeyi anlamadığında diğerleri ona olabildiğince yardım ediyor. Kızlar Rusça öğrenmeye çalışıyor ve ben Türkçe öğrenmeye (gülüşmeler)”

Röportajın tamamını okumak için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu