Köşe Yazarları

Japonya’da Armudun Kilosu Kaça?

Merhaba Sevgili Voleybol Aktüel Takipçileri,
Öncelikle Neriman’a çok geçmiş olsun. Ben O’nun bu kadar derin psikolojik sebeplerden dolayı Japonya’da olduğunu bilmiyordum. Allah sizi inandırsın orada voleybol oynuyor sanıyordum! Halbuki tedavi görüyormuş!

Bugün Milli Takım Sorumlusu Kurtaran Mumcu; Neriman’ın özel hayatıyla ilgili ciddi sorunları olduğu, yine de davet alırsam Milli Takım’a gelirim dediği ama federasyon ve teknik ekip oturup konuşup, Neriman’ın bu halde Milli Takım’a yarar sağlayamayacağına karar verdiklerini açıklayana kadar dünyadan haberimiz yokmuş meğerse :((

Hayır, yani Neriman orada tedavi görürken (30-40 sayı alıyor diye haber yapıldığı zamanlar vardı, belki de onlar topladığı armutlardır ? Çok bilemiyoruz tabii Sayın Mumcu’ya inandığım için o konuya hiç girmiyorum bile)
Kankisi ve 23 kişilik kadroda da bulunan Güldeniz burada ne yapıyor? O’na tüm voleybol severler olarak küssek, izlemesek yeri değil de nedir ?
Bir, iki gündür sosyal medyasından ‘her şey Neriman için’, ‘yok şu kadar o aradı, o kadar ben aradım, aha bakın cevapsız çağrısı da var’ paylaşımlarını demek ki ikisinin de aynı anda armut topladığı -amannn klavye sürçtü!- tedavi gördükleri anlaşılmasın diye yapıyormuşşş !!!
Bugün de Neriman ikisinin birlikte olduğu bir fotoğrafa;
“Mekan belli.. mevzu derin..keyfimiz yerinde..özledim canımın içi Güldeniz Önal” yazıp paylaşır paylaşmaz Güldeniz de;
“Ama bu yapılır mı :( ben de çok özledim :(( ” yazıp sonuna da üç tane armut amannn yine klavye sürçtü üç tane kalp koyup aynı gönderiyi geri paylaşınca ve üstüne Kurtaran Mumcu da en yetkili olarak o açıklamayı yapınca;
Soru 1: Güldeniz ve Neriman, armudun kilosu kaç lira sizde?
Soru 2 : Biriniz Japonya’da biriniz Türkiye’de olduğu halde aynı anda o saatte nasıl aynı şeyi paylaşabiliyorsunuz? itiraf edin,biriniz zombi de hanginiz ?
Soru 3: Sosyal medyayı bu kadar yakından takip ettiğim için ben de TVF’de çok rahat çalışmayayım mı?
Ahh ah !
Bugün Set Sayısı programını izleyene kadar dünyayı şu aşağıdaki yazım gibi görüyordum ya ! :(
Aşağıda okuyacağınız bölüm iki gün önce başlanmış, dün bu halini alabilmiş, bitirilmek nasip olmayan bir yazıdır.

‘Çünkü insanlar yıllar boyunca hiç soru sormadan durur’
Merhaba Sevgili Voleybol Aktüel Takipçileri,
Son zamanların meşhur genişşş Milli Takım kadrosunda olup kampında olmayan Neriman ve Güldeniz hakkında,
“Yahu neden bir şey yazmıyorsun? Hiç mi umurunda değil?” diyen dostlarımıza benim naçizane bir cevabım olacak bu yazı.
Umurumda olmaz mı? Ama ben bugün değil, Avrupa üçüncüsü olduktan sonraki milli takımlarda da Neriman ve Güldeniz neden yoktu merak edenlerdendim.
Bugün bize göre hak ediyorlardı da o gün, bizi Avrupa üçüncüsü yaptıktan sonra hak etmemişler miydi? Hem de fazlasıyla hak etmişlerdi.
Neriman, Gamze, Güldeniz aklıma ilk gelen ve Guidetti’li Milli Takım’dan sessiz sedasız ya da uyduruktan bahanelerle gönderilen ve o vakitler herkesin antrenman turnuvası gördüğü VNL’de fırtınalar estirdiğimiz için göremediğimiz, soramadığımız,görmezden geldiğimiz, sormazdan geldiğimiz sadece üç oyuncu idi.
Hani Guidetti’nin sistemi diyoruz ya ?
Guidetti’nin ‘Her şey VakıfBank için’ bir sistemi var ve o sistem için de her şeyin mümkün oldurulduğu bir düzen kurulmuş.
Neriman’sız Güldeniz’siz takım başarısız mı?
VNL’de ikinci olduysa nasıl başarısız olsun?
Bu cevap iki sezon yetti bize. Lakin VNL’in kimsenin umurunda olmadığını, daha doğrusu Busa gibi oyuncuların yetişme yeri olduğunu ve yetiştiğini görmemiz iki yılımızı aldı.
Her ülke VNL’de adım adım oyuncu yetiştirirken biz VakıfBank transferlerinin sezona hazır olması için Milli Takımı kullandık.
Sahi Gözde 14 kişilik kadroda var mı?
Bilmiyoruz değil mi?
Meliha yerine neden Hackley alındı?
VakıfBank’ın Şampiyonlar Ligi şampiyonluğundaki söz sahipliğinin yüzdesi artsın diye olabilir mi?
Onu da bilmiyoruz, değil mi?
Güzel…
Gelelim Guidetti’nin sistemine ….
O meşhur sistemde libero ve yanında ikinci libero gibi oynayan dört numara ve dört numaranın çapraz smaçörü pata küte vuracak bir smaçör ve ona yakın skor üretecek bir pasör çaprazı.
Değil mi?
Bunu Meliha – Hande – Ebrar – Meryem – Fatma – Tuğba – Şeyma’dan hangi üçüyle yapabilir ?
Meliha – libero oynayınca, Simge Meliha’nın alanını da daraltmaktan blok arkasına düşen toplara üç metrenin arkasından uçmak zorunda kalıyor. Avrupa finalinde iki smaçörden biri olan Ebrar’ı Simge ve Hande ile sakladığımızı düşünürsek, aynı anda iki smaçörün defans ve hücumda olmaması, pasör çaprazının karşısındaki rakibi pasör çaprazı kadar etkili olamaması ‘elimizden bu kadarının geldiği’ konusunda hem fikir olmamızı sağlamıştı. Oysa elimizden fazlasının geleceği hamleleri neden yapmadığımızı bir türlü düşünmeyi akıl edemedik. Kaderdi, kısmetti, nasipti derken olimpiyat elemeleri geldi çattı ve bi baktık ki birkaç ay önce Milli Takım’a çağrıldığı an gelmeye hazır olduğunu belirten Neriman’ın sosyal medya paylaşımı tüm voleybol sayfalarımızda klavyeden klavyeye yayılmıştı.
Çağrılınca gelecekti ? Ki daha bir hafta önce Milli Takım menajeri Pelin Çelik “23 Kişilik kadoroda olan herkes gibi Neriman’ın da çağrılınca geleceğini” söylememiş miydi? Hastalık, sakatlık vs olabilir diye kadro böyle geniş tutulmuyor

Ama Güldeniz ve liberoyla defansı toplar ve (birini pasör çaprazı oynatarak fark etmez) Hande ve Neriman’la sahanın her yerinden pata küte vurulacak sistem Guidetti ve VakıfBank sisteminin sahadaki vücut bulmuş hali olacakken ‘sistemini bilmiyorlar, sistemine uymuyorlar’ tezini de çöpe atmış oluyoruz.
———–
Eveeett,Set Sayısı programından önce bunları yazmıştım ama sizin de gördüğünüz gibi Japonya’da armut toplayan Neriman ve O’na Türkiye’den poşet temin eden Güldeniz (Japonya çok pahalı bir memleketmiş, bizdeki bir ton poşet parasıyla orada anca beş on poşet alınabiliyormuş)  tüm yazıyı armudun sapına çevirdiler.
Çok özür dilerim yine armut yazdım istemsizce 😲😧

Ben de insanım ve Neriman’ın tedavi için oralarda olmasından çok etkilendim inanın!

Ayy o sosyal medyasında paylaştığı fotoğraflardaki yanındaki mavi mavi formalılar da sorumlu hemşirelermiş yaa !

Hayatımızdan voleybol, sosyal medya ve armut (amannn idare edin işte klavye sürçtü yine) eksik olmasın … Sağlıklı kalın efendim …

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu