AvrupaGenel HaberlerManşet

Avrupa Şampiyonası Finali Ozan Sarıkaya’nın

2023 CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda İtalya ile Polonya takımları arasında oynanacak final mücadelesinde Uluslararası Hakemlerimizden Ozan Çağı Sarıkaya başhakem olarak görev yapacak.

16 Eylül Cumartesi günü İtalya – Polonya finali ile sona erecek 2023 CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın final maçını yönetecek Ozan Sarıkaya’nın yardımcılığını ise Yunanistan’dan Vasileios Vasileadis üstlenecek.

Uluslararası Voleybol Hakemimiz Ozan Çağı Sarıkaya, 2023 CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın ilk gününden itibaren İtalya’da görev yapıyordu. Final müsabakasına kadar İtalya’nın Perugia kentinde oynanan B Grubu maçlarında 3 kez başhakem, 3 kez de yardımcı hakem olarak görev yaptıktan sonra Bari’de oynanan son 16 turunda 1 kez başhakem, bir kez de yardımcı hakem olarak ülkemizi temsil etmişti. İtalya ile Hollanda arasında oynanan çeyrek final müsabakasında da başhakem olarak görev yapan Sarıkaya, İtalya-Polonya maçında da başhakem olarak ülkemize gurur yaşatacak.

İtalya -Polonya karşılaşması 16 Eylül Cumartesi günü TSİ 22.00’de oynanacak ve TRT SPOR Yıldız kanalından naklen yayınlanacak.

Erdal Akıncı, Nurper Özbar ve Yavuz Akdemir’le birlikte ülkemizde Şampiyonlar Ligi’nde maç yöneten 4 hakemden biri olan Adana Bölgesi hakemlerimizden Ozan Çağı Sarıkaya’ya başarılar dileriz.

 

Voleybol Aktüel

 

Ozan Çağı Sarıkaya Kimdir?

 Ülkemizde halen CEV Şampiyonlar Ligi’nde görev yapan dört hakemden biridir. Geçen yıl FIVB tarafından B2 klasmanında yükseltildi.
Adana Seyhan’da Şehit Ahmet Mehmet Oruç Spor Lisesi’nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyor.  Hakemliğe 1999 yılında başladı, 2003’de Ulusal Voleybol Hakemi oldu. 2007 senesinde Lihtenştayn’da açılan kursu başarı ile bitirerek Uluslararası Plaj Voleybolu Hakemi oldu. Plaj voleybolunda 2012 yılına kadar birçok dünya turunda yer alarak çeyrek final ve yarı final maçları yönetti. 2012 Yılında ise Ankara’da açılan kursu başarı ile bitirerek salonda da Uluslararası Voleybol Hakemi oldu. Hem salonda hem plajda Uluslararası Voleybol Hakemliği yaptı. FIVB’nin değişen kuralları sebebiyle tercihini salondan yana kullanmış ve plaj voleybolundaki hakemlik kariyerine son vermiştir. Salonda 2016 yılında Kosova’da ilk Şampiyonlar Ligi görevini yapan Sarıkaya’nın yönettiği bu maç, Kosova tarihinin ilk uluslararası voleybol maçı idi.  2018 Yılında CEV tarafından Roma’da yapılan Gelecek Vaat Eden Hakemler Toplantısına davet edildi. Ozan Sarıkaya son olarak 2021 CEV Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda Elemelerinde görev yaptı. Evli ve 16 aylık Lidya isminde bir kız çocuğu bulunmaktadır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu