Genel HaberlerManşet

Dünya İkincisi Yüzücümüz Sümeyye Boyacı Burhan Felek’te

2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda altın madalya, 13 Eylül 2019 tarihinde de Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kadınlar 50 metre sırt üstünde dünya ikincisi olan Sümeyye Boyacı, Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün davetlisi olarak THY ile İspanyol Ibsa CV CCO 7 Palmas takımları arasında oynanan 2020 Kadınlar CEV Challenge Cup 16’lı Final Etabı ilk maçını protokolde izledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün organize ettiği orgnizasyon için THY Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Farklılıkların hiç kimse için engel oluşturmadığı engelsiz bir dünya umuduyla, tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, kendilerine huzurlu ve mutlu bir ömür diliyoruz. Dünya çapında kazandığı başarılar ile göğsümüzü kabartan Milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı’yı günün anlam ve önemi sebebiyle maçımıza davet ettik ve bizleri kırmadı. Maç seremonisi esnasında, Türk Hava Yolları Takım Kaptanı Aneta Havlickova tüm özel gereksinimli bireyler adına kendisine çiçek ve plaket takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu