Avrupa

Beykent ve Gazi Üniversitesi Grup Lideri Olarak Yarı Final’de

Polonya’nın LODZ kentinde düzenlenen Üniversite Sporları Birliği EUSA tarafından organize edilen 2022 Avrupa Üniversite Oyunları temsilcilerimizden Beykent Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Erkek Voleybol Takımları gruplarını lider olarak tamamladılar ve Yarı Final’e çıktılar.

20 Temmuz Çarşamba günü oynanan maçlarda Beykent Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı dördüncü ve son grup maçında  Norveçi’in Oslo Üniversitesi takımıyla karşılaştı. 25-18, 25-20 ve 25-22’lik setlerle sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrılan temsilcimiz, namağlup lider olarak yarı finale yükseldi. Maçta Taha Erden 13, Ediz Kaan Fırıncıoğlu 10, Tuğberk Sungur ve Serhat Uzun 7, Arda Bostan ve Kerem Acar 4, Gökhan Gökgöz 2 ve Erencan Can 1 sayı ile oynadılar.

2022 Avrupa Üniversite Oyunları’ndaki ikinci, temsilcimiz Gazi Üniversitesi erkek voleybol takımı ise yer aldığı B Grubunda günü maç yapmadan tamamlasa da rakiplerinin kendi aralarında oynadıkları maçlar sonunda grubunu lider tamamladı ve yarı finale yükseldi.

Beykent Üniversitesi yarı finalde Ukrayna’nın Sumy State Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ise Çekya’nın Masaryk Üniversitesi takımı ile karşılaşacaklar.

Gazi Üniversitesi yarı final maçını 21 Temmuz Perşembe günü TSİ 10.00’da Beykent Üniversitesi ise  TSİ 12.30’da oynayacak.

Temsilcilerimiz rakiplerini yendikleri takdirde finalde birbirlerine rakip olacaklar.

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu