Genel HaberlerManşetÜst Manşet

Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri’ne Türk Voleybolu Damgası

13. Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül alan isimler arasında Melissa Vargas, Eda Erdem Dündar, Mehmet Akif Üstündağ yer aldı.

Vargas ve Üstündağ ödül aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri’nde ‘En İyi Voleybol Oyuncusu’ ödülü Filenin Sultanları’ndan Melissa Vargas’a verildi. ‘En İyi Spor Yöneticisi’ ödülüne layık görülen isim ise Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ oldu.

‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülü da Erdem’e

Bu yılki Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri’nde onurlandırılan bir diğer isim ise Fenerbahçe Opet yıldızı Eda Erdem Dündar oldu. Milli voleybolcu ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülünü kazanan isim oldu. Ödülün açıklamasında ise “2004 yılında başlayan serüveninde birçok başarı elde eden kaptan, hem sporcu ahlakı ile hem de bulunduğu takımlardaki liderlik özellikleri ile tüm ülkenin en sevdiği spor insanlarından biri oldu. 2021 yılında Uluslararası Voleybol Federasyonu tarafından “Tarihin En İyi 100 Voleybol Oyuncusu” listesinde yer aldı.”

Neslihan Demir de ödül aldı

Emre Yazıcıol ve Türk voleybolunun efsanelerinden Neslihan Demir’in ‘Voleybol Ülkesi’ programı da Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri’nde ‘En İyi Spor Programı’ olarak seçildi. Voleybol Ülkesi Socrates Dergi’nin Youtube kanalında yayınlanıyor.

Diğer ödül alan isimler kimler?

İşte 13. Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri’nde ödüle layık görülen diğer isimler ve ödül verilen kategoriler…En İyi Takım: Galatasaray
En İyi Bireysel Sporcu: Adem Asil
En İyi Futbol Oyuncusu: Mauro Icardi
En İyi Voleybol Oyuncusu: Melissa Vargas
En İyi Basketbol Oyuncusu: Alperen Şengün
En İyi Çıkış Yapan Takım: Adana Demirspor
En İyi Çıkış Yapan Sporcu: Cansu Bektaş
En İyi Antrenör: Okan Buruk
En İyi Spor Yorumcusu: İnan Özdemir
En İyi Spor Yöneticisi: Mehmet Akif Üstündağ
En İyi Spor Programı: Voleybol Ülkesi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu