AvrupaManşet

CEV, 2021 Avrupa Kupaları Geçici Takvimini Onayladı

CEV 2021 Avrupa Kupaları için önlemler ve acil durum planlarını açıkladı.

Coronavirüs krizinin getirdiği zorluklara yanıt olarak, CEV Yönetim Kurulu 7 Temmuz Salı günü Avrupa Kupalarının 2021 sezonu için özel olarak tasarlanmış bir dizi istisnai tedbiri onayladı.
Bu kararlar, ilgili tüm paydaşlarla yakın ve kapsamlı bir istişare süreci sonunda elde edildi. CEV, Ulusal Federasyonların ve ilgili kulüplerinin planlarını anlamak, çıkarlarını karşılamak ve makul, uygulanabilir çözümler bulmak amacıyla birçok sanal toplantı düzenledi.

Bu önlemler pandeminin patlak vermesi nedeniyle son sezonunun aniden sona ermesi ve üye Federasyonların çoğunluğunun kendi ulusal liglerini bitirememesi nedeniyle alındı.

CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu’nun 2021 baskısına katılım konusunda, CEV Yönetim Kurulu aşağıdaki koşulları kabul etti:

  •  Ulusal Federasyonlar yine de bu yılın başlarında yayınlanan ve ilgili Sıralama Listesine göre takımlarını kaydettirecek. Sırlamayı görmek için tıklayınız.
  • https://inside.cev.eu/media/yjnj0kgb/2021-cev-european-cups-slot-allocations.pdf
  •  Avrupa Sıralaması tarafından tanımlanan kontenjanları doldurmanın yanı sıra, Ulusal Federasyonlar her bir cinsiyet için ekstra bir takım kaydedebileceklerdir. Bu ekip turnuvaya 1.-3. Turdan başlayacak. Bu takım, CEV Şampiyonlar Ligi’nin son üç sezonundan ikisine katılım ve ilgili ulusal ligde ilk beşe girmeyi içeren uygunluk kriterlerine uymuş olacak. Bu ekstra alanların tahsisinde, öncelik sırası ilgili Avrupa Sıralaması olacaktır.
    •    Her zamanki gibi 4. Turda cinsiyet başına 20 takım yer alacak. İlgili Ulusal Federasyon tarafından bir veya daha fazla takımın kaydedilmemesi nedeniyle bir boşluk varsa, 4. turda yarışacak 20 kulüp listesini tamamlamak için eleme turları yapılacak.CEV Yönetim Kurulu, 2021 Avrupa Kupaları için geçici bir takvimi onayladı.
  • Bu, pandeminin Avrupa genelindeki evrimine bağlı olarak değişime tabidir. Her üç Avrupa Kupası için kura çekilişi, Ağustos ayının ikinci yarısında Lüksemburg’da gerçekleşecek.Prensip olarak, 1.-3.tur iç saha ve deplasman maçlarından oluşur ancak kayıtlı takım sayısına bağlı olarak yarışın 1. ve 2.turu tek turlu robin şeklinde olabilir. Sonraki turların formatı ise değişmiyor. 4. Tur için planlanan çift maçlı round söz konusu.Hem kadın hem erkeklerde Süper Final önceki çeyrek ve yarı final maçları iç ve dış saha maçları olarak iki aşamalı yapılacak.

Ayrıca, CEV Yönetim Kurulu, bir beklenmedik durum planını ve takımların kendilerini seyahat edemeyeceklerini veya maçlara ev sahipliği yapamayacaklarını belirledikleri bir dizi tedbiri onayladı. 1. ve 3. Turlarda, maçları içeride ve dışarıda aynı mekanda oynamayı ve daha sonra doğrudan CEV Kupası’na geçecek bir takımın oluşma olasılığı da var. 4. Tur’a gelince, CEV mücbir sebeplerden dolayı ev ve deplasman maçlarından turnuvalara geçme ve maçların sonuçlarına göre grubun ‘dondurulması’ gibi bir dizi senaryo tasarladı. Maçlar gerçek programda herhangi bir aksamaya kadar oynanacak.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu