ManşetPlaj Voleybolu

CEV U18 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Pamucak’ta başladı

İzmir, Selçuk’un ev sahipliğinde Türkiye Voleybol Federasyonu, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Selçuk Belediyesi ve SWS Sports, Beach-It işbirliğiyle organize edilen 2020 CEV U18 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, bugün erkekler ve kadınlar kategorilerinde oynanan karşılaşmalar ile başladı.

Turnuvanın ilk sembolik servisini Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel yaptı.

Erkekler kategorisindeki temsilcilerimizden Furkan Ramazan Kaplan/Sacit Kurt ikilisi, grubundaki ilk maçında İsveç’ten Hölting Nilsson/Nordh Öhman ikilisine 2-0 (21-14, 21-15) mağlup oldu.

Erkekler kategorisindeki diğer temsilcilerimizden Bahadır Utku Keskin/Ahmet Can Tur ikilisi ise grubundaki ilk maçında Slovenya’dan Okorn/Marovt ikilisine 2-0 (21-14, 21-10) mağlup oldu.

Erkekler kategorisinde H Grubu’nda mücadele eden temsilcilerimizden Nazim Gurkan/Hikmet Gurkan ikilisi ise ilk maçında Rusya’dan Panchenko/Chuprinov ikilisine 2-0 (21-5, 21-10) mağlup oldu.

 

Erkekler kategorisindeki sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Kadınlar kategorisinde ülkemizi temsil eden Tuana Dinçer/Melisa Özsar ikilisi, grubundaki ilk maçında Fransa’dan Gouin/Gaston ikilisine 2-0 (21-7, 21-16) mağlup oldu.

Kadınlar kategorisindeki sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

2019 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, 20 Eylül 2020, Pazar günü oynanacak final karşılaşmaları ve ödül töreni ile sona erecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu