Genel Haberler

CEV’in Yeni Logosu Ne Anlama Geliyor? İşte CEV logosunun evrimi

CEV, Şampiyonlar Ligi formatındaki değişikliğin ardından, Berlin’de gerçekleştirilen CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finalleri öncesi logosunu da yeniledi.

İşte 1973 yılından itibaren CEV kullandığı logoların evrim süreci:

Berlin’de karşılaşmalar başlamadan önce, Max-Schmeling-Halle tribünlerindeki taraftarlar maç öncesi şovlarda yeni CEV logosunun resmini görme fırsatını yakalamışlardı. Son altı ayda yeni logonun çeşitli bölümleri piyasaya sürüldükten sonra dijital platformlardan sahadaki panolara kadar her yerde yıllarca yer alacak ana CEV kurumsal logosu kullanımına başlandı.

Değişim zamanı geldiği kabul edildikten sonra, süreç geçtiğimiz yaz CEV’in İngiltere Manchester’daki , tasarım ajansı Alphabet ile ortaklık kurmasıyla başladı. İhale sürecinde ortaya çıkan ilk fikirler ve kavramlar gerçekleştirildi.

Yeni “Volleymark”, Federasyonları CEV üyesi olan 56 ülkenin ülke bayraklarından ilham alındı. Tüm bayraklar ortaya konduktan sonra, tasarımda ilham kaynağı olarak açılar, şekiller ve düzenler kullanıldı.  Nihai desen tasarımı, bir topu temsil etmek için dairesel biçimde bulunuyor ve 56 ülkenin tümünün voleybolda bir araya geldiği fikrini tasvir ediyor.

 

 

 

Yeni CEV logosu ve markası cesur, modern bir cesaret, liderlik, hırs, dürüstlük, bütünlük ve güçlü işbirliğinin sembolüdür. Modern yaklaşım, sembolün çeşitli şekillerde uyarlanabileceği, markaya büyük miktarda esneklik ve piyasaya sürülme sırasında çok yönlülük getirebileceği anlamı taşıyor.
Yeni marka kullanımı, 1 Kasım’da Budapeşte’de düzenlenen yeni EuroVolley markasının lansman etkinliği ile geçen yılın sonlarında başladı. Sonra 2019 Avrupa Turu boyunca uygulanan markanın Kar Voleybolu kolu geldi. Plaj Voleybolu daha sonra bu yılki EuroBeachVolley’i tanıtırken Şampiyonlar Ligi için ikonik yeşilin tarihi Süper Finaller sırasında ilk kez kullanılacağı açıklandı.

Süper Finaller etkinliğine denk gelmesi için kurumsal yaşama ve sporumuzdaki genel içeriğe odaklanmak amacı ile yeni ana sitenin ilk aşamasında yayınlandı. Önümüzdeki aylarda rekabet dışı unsurların tümü mevcut web sitesinden kaldırılacak ve inside.cev.eu adresinden erişilebilir durumda olacak. Gelecek günlere, haftalara ve aylara daha fazla içerik eklenecek ve bu yaz sonunda yapılacak olan tüm yarışma ve etkinlikleri kapsayan hayran merkezli web sitesi oluşturulacak.
CEV Başkanı Aleksandar Boričić, şunları söyledi: “Alphabet, bin yıllık pazarda çok fazla iş yapan bir marka ve tasarım ajansıdır. Yeni fikirler getirdiler ve imajımızı yenilememize yardımcı oldular.  Daha önce yayınladıklarımıza verilen tepkiler çok olumluydu ve ileriye doğru hareket etmeye devam ettikçe herkesin etkilenmeye devam edeceğinden eminim.  Bu çok farklı bir şey, ancak uyarlanabilir ve Voleybol’un modern, son derece rekabetçi spor ortamlarında öne çıkacağına inanıyoruz. ”

Gelecek aylarda çeşitli rekabet ve etkinlik unsurlarını ortaya koyarken, yeni markalarda daha fazla şey bulunacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu