Genel HaberlerManşet

Cizre Belediyespor, Voleybolun Ardından Sporun Her Dalında Yükselmeyi Hedefliyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin yıldızı özellikle voleybolla parlayan kenti Cizre’de Belediye sporun birçok dalında faaliyet gösteriyor.

Cizre Belediyespor özellikle Efeler Ligi’ne yükselen takımları sebebiyle voleybol anlamında tam bir patlama yaşıyor. Yeni sezona dokuz transfer yaparak kadrosunu oldukça iddialı bir hale getiren Şırnak temsilcisi, Efeler Ligi’ne renk katacak bir takım hazırlıklarını sürdürüyor.
Belediyespor bünyesinde Voleybol Alt yapı takımları antrenmanlara aktif bir şekilde devam ederken, alt yapı takımları için de sporcu adaylarını davet etmeye devam ediyor.

Güreş branşında Cizre Belediyespor sporcusu Sinan Sadak, İstanbul’da düzenlenecek Dünya Şampiyonasında şampiyonluk maçına çıkacak. Sadak’ın 3 Dünya, 2 Avrupa ve 7 Türkiye şampiyonluğu bulunuyor.

Bununla birlikte Cizre Belediyesi, sadece yarışmacı sporcu yetiştirmeyip her yıl ücretsiz olarak açtığı kurslarla Beden Eğitimi ve Spor Bölümleri’ne giriş yapmak isteyen öğrencileri sınava hazırlamayı da sürdürüyor. Her sene olduğu gibi bu senede yoğun katılımla gerçekleşen BESYO kurslarında geçen sene 42 öğrencinin Türkiye’nin çeşitli üniversitelerine yerleşmesine katkı yaptı. Spor Lisesi’ne de 84 öğrenci yerleştiren Cizre Belediyespor, kısa bir süre içinde sporun her dalında adından bahsedilen bir ilçe olarak Türkiye’nin gündeminde olmaya aday bir konumda yer alıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu