Plaj Voleybolu

Çocukluktan Sonra Tekrar Kesişen Yollar

Almanya’nın en iyi çifti olan ve Qinzhou 3 yıldızlı etkinliğin kazananları Karla Borger ve Julia Sude, bir Facebook Live oturumunda birbirlerine sorular sordular.

İlk kez tanışmak ve çocukluk hayallerini gerçekleştirmek
Karla ve Julia, çocukken ebeveynlerinin Almanya Şampiyonası’nda oynamasını izlerken tanıştılar. Birkaç yıl sonra yolları tekrar kesişti ve şu anda ülkedeki en iyi takım olarak aynı sahadalar.

Julia, Karla ile ilk tanışman:
Uzun zaman önce tanıştık. İşin komik yanı, o zamanlar ebeveynlerimizin her ikisinin de aktif oyuncular olmasıydı, bu yüzden ebeveynlerimizin oyunlarını izlemekten başka yapacak bir şeyimiz yoktu. Onlar oyunlarını bitirdikten sonra sahaya girer ve birlikte oynamaya başlardık.
“Gençken Almanya Şampiyonası’nda oynamayı hayal ediyorduk. Çemberin tekrar birbirine bağlanması komik ve birbirimizi rakip olarak değil ortak olarak bulduk. ”

Ortaklıklarını tanımlama, baskı ile başa çıkma ve asla vazgeçmeme
Geçen yıl takım olduklarından beri, Kuala Lumpur’da bronz madalya ve Qinzhou 3 yıldızlı etkinliklerinde altın madalya kazanma dahil olmak üzere dört çeyrek finalde yer aldılar.
Julia, ortaklıklarını tanımlayan üç kelime hakkında: “Esnek, rekabetçi ve tecrübeli.”

Takımı özel yapan şey hakkında Karla:
“Deneyimlerimiz bizi özel kılıyor. Biz çok deneyimli bir ekibiz. ”
Karla, zorlu bir maçta baskıyı anlatıyor:
“Sahada ne olduğuna bağlı. Elime kum almak, yürüyüş ve konuşma (farklı) yolum, sahadaki davranış biçimim gibi yaptığım bazı ritüellerim var. Bu tür (zor) durumlarda rahat hissetmek için belirli yöntemlerim var. “

Julia ile aldığı en iyi tavsiye üzerine:
“Hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız asla pes etmemelisiniz. Yapılması gereken fedakarlıklar var. Hedeflerinize ulaşmak her zaman A’dan B’ye düz bir çizgi değildir. Bazen yolculuk büyük bir dağın yukarısına ve vadinin aşağısına benzer, bu yüzden hedefinize giden yolun tadını çıkarmaya ve odaklanmaya devam etmelisiniz. Bu şekilde yaptığınızda, B noktasına varmak daha kolay. ”

Karla Borger ile Julia Sude’nin asla pes etmeyen tavrı üzerine:

“Aslında kazandığımız Çin’deki son turnuvamızı hatırlıyorum, yarı finalde bileğini burktu. Oynamaya devam edip edemeyeceğinden emin değildim ve kimse onun sakatlandığını gerçekten bilmiyordu. Atlamakta güçlük çekiyordu ve ısınırken çok acı çekiyordu. Zaten final oynamayacağımızı düşünüyordum. Sadece iyi hizmet etmeye çalıştık ve ne zaman kendini kötü hissederse, finalden çıkmak zorunda kalırdık. Ama resepsiyonda aldığı ilk toplar harikaydı. Yaralı gibiydim ama işe yarıyor! Sanırım o yanıldığımı sandığım bir andı. ”
İyi bir savunmacı ve blokör olma konusunda ipuçları
Karla en sert savunuculardan biri, Julia diğer blokörler kadar uzun olmayabilir ama bir blokör olarak çok iyi bir tekniği var.
Karla ile iyi bir defans oyuncusu olduğu hakkında:
“Topun sizin tarafınıza düşmesine izin vermeyin. Bunun olmasına izin vermezseniz, o zaman iyi olacaksınız. Koşmalı, dalmalı ve topu düşürmediğiniz anın tadını çıkarmalısınız. Kulağa basit geliyor ama yapması zor, ancak odaklanmanız gereken yere geri dönerseniz, örneğin topun daha önce ne olduğunu ve sonra ne olacağını, şutların olasılıklarını bilmek gibi, topa ulaşabileceksiniz. Sadece rakibinin zihnini okumaya çalışmalısın. ”
Julia iyi bir blokör olmaya devam ediyor:
“Rakibine karşı hazırlıklı olmalısın ve belki de savunucundan daha uzun. Boyum ortalama engelleyicinin altında, ancak rakibe biraz öne geçmek için dikkatle bakarak her şeyi deneyimimle dengelemeliyim. İyi taktiklere sahip olmalısın ve saldırıyı iyi okumalısın. ”
20 milyon dolarlık soru ve Karla’nın müzik yeteneği
Julia sporu gerçekten seviyor ve 20 milyon dolar verilirse spora geri dönüyordu. Karla ise yakın zamanda müzik sevgisini canlandırdı.
Julia, 20 milyon doları nasıl harcayacağını anlatıyor:
Bunu tanıdığım tüm insanlarla paylaşacağım. Bunu spora bağışlayacağım, federasyona vereceğim, böylece çocukların spora girmesine destek olabilsinler. ”

Karla saksafon çalarken:
“Altıncı sınıftayken çalmaya başladım. O zamanlar saksafon dersleri aldım ama profesyonel olarak plaj voleybolu oynamaya başladığımda devam edecek zaman bulamadım. Ayrıca seyahat ederken enstrümanı yanımda getiremiyordum.
“Karantina sırasında çalacak zamanım oldu ve çevrimiçi derslerle öğrenmeye çalıştım. Bir saat pratik yapıyorum. Bunu şimdi yapabilmek harika çünkü normalde plaj voleybolu oynarken pek çok şey üzerinde çalışıyorum. Aklında başka bir şeyin olması için müziğin olması harika. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu