Olimpiyat Yolunda Son Durak: Continental Cup Başlıyor

0
53

Plaj Voleybolunda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına gidecek son takımın belirleneceği Continental Cup Final Etabı Hollanda’nın The Hauge kentinde 23 Haziran Çarşamba günü başlayacak.

Contenental Cup’ta ülkemizi temsil eden Selçuk Şekerci- Sefa Urlu ve Murat Giginoğlu- Volkan Göğtepe’den oluşan Plaj Voleybol Milli Takımımız da korta çıkacak.

Milli Takımımız ilk maçta Fransa ile karşılaşacak. 2 Nıumaralı kortta oynanacak ilk karşılaşma TSİ 14.00, ikinci karşılaşma ise 14.50’da oynanacak.

Sefa Urlu/Selçuk Şekerci ve Murat Giginoğlu/Volkan Göğtepe ikilisinden oluşan Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımlarımız, son 16 turundaki rakibi Fransa’yı elemesi halinde çeyrek finalde Letonya-Belarus eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

CEV Continental Cup Finalleri’nde millilerimizin oynayacağı tüm karşılaşmalar CEV’in YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. CEV YouTube kanalını izlemek için tıklayınız.

Eleme usulüne göre oynanacak turnuvada her ülke her turda iki maç üzerinden karşılaşacak ve seride rakibine üstünlük sağlayan ülke bir üst tura yükselecek. Oynanan karşılaşmaların ardından seride 1-1 eşitlik olması halinde ise ‘Altın Maç’ oynanacak ve turu geçen taraf belli olacak.

Plaj Voleybolunda Tokyo’da Bulunmayı Garantileyen Ülkeler:

Plaj Voleybolunda kadınlar ve erkeklerde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında toplam 24 ülke yer alacak.

Tokyo’da yer alacak ülkeler şu esaslara göre belirleniyor:

Kotanın ilki ev sahibi ülkeye ayrılmış durumda. Geriye kalan 23 kotadan biri Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’na, ikisi FIVB Tokyo Plaj Voleybolu Elemelerine, 15 tanesi FIVB tarafından  yer bulan ülkelere Eylül 2018 – 14 Haziran 2021 tarihleri arasındaki dünya üzerinde oynanan müsabakalara göre alınan puanlardan yaptığı Plaj Voleybolu Dünya Sıralamasına ve 5 tanesi de FIVB’ye üye konfederasyonlardan birer tane olacak şekilde Continental Cup birincilerine ayrılmış durumda.

Erkeklerde Japonya ev sahibi ülke olduğu için olimpiyat oyunlarında yer almaya hak kazanan ilk ülke oldu.
Rusya, 28 Haziran- 7 Temmuz 2019 tarihinde  Hamburg’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nı kazandığı için, İtalya ve Letonya ise 18-22 Eylül 2019 tarihinde Çin’in Haiyang kentinde oynanan FIVB Tokyo Plaj Voleybolu Elemelerinde ilk sırayı aldıkları için Tokyo’da yer alması kesinleşen diğer ülkeler oldular.

Kadınlarda ise yine Japonya ev sahibi ülke olduğu için olimpiyat oyunlarında yer almaya hak kazanan ilk ülke oldu.
Kanada 28 Haziran- 7 Temmuz 2019 tarihinde  Hamburg’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nı kazandığı için, İspanya ve Letonya ise 18-22 Eylül 2019 tarihinde Çin’in Haiyang kentinde oynanan FIVB Tokyo Plaj Voleybolu Elemelerinde ilk sırayı aldıkları için Tokyo’da yer alması kesinleşen diğer ülkeler oldular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here