Genel HaberlerManşet

Covid19 Sonrası Hayat ve Spor Nasıl Olacak?

Bölüm I Yönetim Kurulu ve Bölüm I Başkanlık Forumu
COVID-19 salgını sonrasında okulları, öğrenci sporcularını ve gelen öğrenci sporcularını en iyi şekilde nasıl destekleyeceklerini tartıştı.

Her iki grup da hangi gereksinimlerin bölümün temel değerleriyle uyuştuğunu ve hangilerinin daha az hayati olabileceğini belirlemek amacıyla çeşitli üyelik gerekliliklerini ve diğer yasal yükümlülükleri tartıştı. Sonuçta, gruplar öğrenci sporcuları destekleyen koşulların ve katılım fırsatlarının en önemli olduğuna karar verdiler.

“Öğrenciler yaptığımız her şeyin merkezinde yer alıyorlar ve olmalılar. Bu yol gösterici ilke şimdiye kadar olduğundan daha önemli olmamıştı, ”dedi Kentucky başkanı yönetim kurulu başkanı Eli Capilouto. “Verdiğimiz kararlar, öğrenci sporcularımızın sağlığı, güvenliği ve refahı konusundaki kararlılığımızı güçlendirmelidir.”

Kurul ve forumda, I.Bölüm konferanslarının çoğunun tüm 1.Bölüm üyelerine çeşitli yasal ve üyelik gerekliliklerinden oluşan feragatnameleri sunma talepleri tartışıldı. Tartışmada, okulların COVID-19 salgınının etkisinden kurtulmalarını sağlamak için iki ila dört yıl boyunca feragat etmelerini istedi.

Hem yönetim kurulu hem de forum, bölümün talepleri tartışmasına rehberlik edecek bir dizi ilkeyi onayladı; buna COVID-19 salgınının etkisi göz önüne alındığında, öğrenci sporcuların fırsatlarını korumaya devam ederken potansiyel esneklik alanlarının incelenmesi uygun oldu.

Her iki grubun odak noktası, bölümün finansal sürdürülebilirliğiydi, her iki grubun da bölümün stratejik vurgu alanlarında temel bir hedef olarak yoğunlaştığı bir öncelikti, ancak şimdi çok daha keskin bir odak haline getirildi.

Başkanlık Forumu başkanı Franklin Gilliam, “COVID sonrası dünya aslında arka planda gizlenen bazı konular ortaya çıktı” dedi. “Birçoğumuz, üniversiteler arası sporları tam olarak tamamlayabilmemiz ve onlara fon sağlayabilmemiz için kapsam ve kapasite konusunda ciddi görüşmelerle karşı karşıyayız. COVID-19 ile ilgili maliyetlerin çoğunu üstlendiğimiz için, genel olarak biz ve NCAA’nın bize finansal olarak ileriye giden bir yol veren rehberler belirlemede rol oynaması gerektiğini düşünüyorum. ”

Kurul, yönetim yapısını okullara esneklik sağlamada mümkün olan yerlerde hızlı hareket etmeye çağırdı. Talep, Bölüm I Konsey Koordinasyon Komitesi de dahil olmak üzere uygun yönetişim organları tarafından değerlendirilecektir. Bu grup haftalık olarak toplanır.

İsim, görüntü ve benzerlik

Hem yönetim kurulu hem de forum, son sonbahardan bu yana Bölüm I’e özgü kural değişiklikleri üzerinde çalışan Bölüm I Ad, Görüntü ve Benzerlik Yasama Çözümleri Grubundan Yönetim Kurulu’nun isim, görüntü ve benzerlikle ilgili eylemlerini güncellediğini duydu.

Yasama Çözümleri Grubu, daha geniş üyelik değerlendirmesi için aşağıdakileri sağlayacak çeşitli konseptler önermektedir:

  • Öğrenci sporcuların; adlarını, imajlarını ve benzerliklerini kullanarak kendi iş faaliyetlerini tanıtmalarına izin verin. Ticari faaliyetler atletizmle ilgili olabilir veya öğrencinin atletizm yeteneğinden ayrı olabilir ve kamp ve kliniklerin yürütülmesini içerebilir. Öğrenci sporcuların kendilerini spor ve okul ile tanımlamalarına izin verilirken, okul markalarının ve logolarının kullanılması yasaklanacaktır.
  • Öğrenci sporcuların, kendilerini öğrenci sporcu olarak tanımladıkları üçüncü taraf onaylarına katılmalarına izin verin. Yine, okul markalarının ve logolarının kullanılması yasaklanacaktır.
  • Öğrenci sporcuların ticari kuruluşlar, ayrıca yardım, eğitim veya kar amacı gütmeyen kuruluşlar için kişisel görünümlerini telafi etmelerine izin verin
  • Öğrenci sporcuların imzalarından dolayı tazminat ödenmesine izin verin.

Yasama Çözümleri Grubu, bu kavramları değişikliklerin kolej modeliyle tutarlı olduğu anlayışıyla geliştirmiştir.

Kurul ayrıca, öğrenci-sporcu faaliyetleri ile bir okulun değerleri veya mevcut ticari ilişkiler arasındaki potansiyel çatışmaları ele alan bir çerçeve geliştirilmesi de dahil olmak üzere, bu alanlarda kural değişiklikleri sonucunda ortaya çıkacak ek hususları tartışmıştır. Tartışılan diğer konular arasında, öğrenci-sporcunun ticari faaliyetlerinin açıklanması, öğrenci-sporcunun ticari fırsatların geliştirilmesinde profesyonel rehberliğe erişimi, güçlendirici katılımı ve kayıt öncesi faaliyetleri sayılabilir.

Öneriler, Ocak ayından daha geç olmamak üzere mevzuatın kabul edilmesi amacıyla Bölüm I üyeliği tarafından önümüzdeki aylarda gözden geçirilecektir.

Transferler

Gruplar ayrıca Transfer Feragat Çalışma Grubundan bir güncelleme aldı. Geçen sonbaharda yönetim kurulu tarafından atanan grup, feragat sürecindeki olası değişiklikleri inceledi. Feragat yönergeleri herhangi bir zamanda değiştirilebilir ve bu grup, feragatnamelerin yasal olarak derhal transfer edilmesine ve yarışmasına izin verilmeyen beş spordaki öğrenci sporcular için bir defalık transfer feragatına izin vermesini önerdi: erkek basketbol, kadın basketbol, beyzbol, erkek buz hokeyi ve futbol. Feragat kriterleri, diğer spor dallarındaki öğrenci-sporcular için yasal fırsatı yansıtacaktır. Bölüm I Konseyi, Mayıs toplantısı sırasında kılavuz değişikliklere onay verebilir.

Feragat çalışma grubu, kurulun üyeliğin tüm Bölüm I öğrenci sporcuları için tek seferlik transfer fırsatına kalıcı erişim sağlayabilecek teklifleri dikkate almasını sağlamak için transfer mevzuatı üzerindeki moratoryumu kaldırmasını tavsiye etti.

Kurul, 2020-21 yasama döngüsü için devir mevzuatına ilişkin moratoryumu kaldırmayı kabul etti, ancak Konsey’e çalışma grubunun önerdiği gibi feragat sürecindeki değişikliklerin şu anda uygun olmadığını önerdi. Kurul üyeleri, feragat sürecinin, özellikle ara dönemde COVID-19’dan etkilenenler olmak üzere, öğrenci-atlet refahına duyarlı olmasını önermektedir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu