Erkekler Challenge Cup’ta rövanş maçları tamamlandı

0
26

Ülkemizi Tokat Belediye Plevne ve Spor Toto takımlarının temsil ettikleri 2020 Erkekler CEV Challenge Cup’ta 32 takımın katıldığı 16’lı Final Etabı’nda ikinci maçlar başladı.

Temsilcilerimizden Tokat Belediye Plevne, kendi sahasında oynadığı ilk maçta 3-0 yenildiği rakibi BDO Volley Haasrode LEUVEN’e deplasmanda da 3-1 yenilerek Avrupa Kupalarına veda etti.
Kupadaki diğer temsilcimiz Spor Toto ise Kosova deplasmanında 3-0 yendiği Erzeni SHIJAK takımını aynı skorla kazanarak tur atladı. Bu karşılaşmanın Yardımcı Hakemi Makedon Zdravko Zdraveski, ülkesinde uçakların kalkamaması sebebiyle Ankara’ya gelemeyince Yardımcı Hakem olarak Uluslararası Voleybol Hakemimiz Erol Akbulut karşılaşmada Yardımcı Hakem olarak görev yaptı.

Bu turda Uluslararası Voleybol Hakemlerimiz Hatice Özmen Yıldız, Arzu Emiroğlu da görev yaptılar.

Geçtiğimiz hafta oynanan maçta Macaristan’ın Penzügyör BUDAPEST takımı Güney Kıbrıs takımı Omonia NICOSIA’yı her iki maçta da 3-0 yenerek tur atlamıştı.

Etapta oynanan maçlarda alınan sonuçlar ve tur atlayan takımlar şöyle:

17 Aralık Salı
BDO Volley Haasrode LEUVEN: 3 – TOKAT Belediye Plevne: 0: İlk maç: 3-0
Hapoel Yoav KFAR SABA: 0 – SAAREMAA VC: 3 İlk maç: 1-3
SC Portugal LISBOA: 3 – Calcit Volley KAMNIK: 0 İlk maç: 1 – 3 SC Portugal LISBOA Altın Set ile Tur Atladı
Spor Toto ANKARA: 3 – K.V. Luboteni FERIZAJ: 0 maç: 3-0 Yardımcı Hakem: Erol Akbulut

18 Aralık Çarşamba
Erzeni SHIJAK: 0 – Allianz Powervolley MILANO: 3
Mladost Ribola KAŠTELA: 3 – PÄRNU VK: 1 İlk maç: 1-3 Mladost Altın Set’le Tur Atladı
UVC Holding GRAZ: 2 – Unicaja Costa de ALMERIA: 3 İlk maç: 0-3
KLADNO Volejbal cz: 3 – SCM U CRAIOVA: 0 İlk maç: 3-2 Yardımcı Hakem: Hatice Özmen Yıldız
MONTPELLIER Castelnau UC: 3 – Lindaren Volley LUZERN: 0 İlk maç: 3-0 Yardımcı Hakem: Arzu Emiroğlu
VKP SPU NITRA: 3 – Buducnost PODGORICA: 0 İlk maç: 2-3
Volley SCHÖNENWERD: 0 – RENNES Volley 35: 3 İlk maç: 0-3
ACS Volei Municipal ZALAU: 3 – GENTOFTE Volley: 0 İlk Maç: 2-3
Stroitel MINSK: 0 – VK ČEZ KARLOVARSKO: 3 İlk maç: 1-3
Hebar PAZARDZHIK: 2 – Aluron Virtu CMC ZAWIERCIE: 3 İlk maç: 0-3

19 Aralık Perşembe
Allianz Powervolley MILANO: 3 – Erzeni SHIJAK: 0 İlk Maç: 3-0
SAMEN. Lycurgus GRONINGEN: 3 – Fino KAPOSVAR: 0 İlk maç. 3-1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here