AvrupaManşet

Finlandiya özel röportajı: Adis’den Çekiniyoruz

2021 CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası organizatörlerinden Finlandiya’da Teknik Direktörü Joel Banks ve oyuncuları sitemize özel açıklamalarda bulundular.

Joel Banks, Adis Lagumdzija’dan Çekiniyor

Finlandiya şu anda erkekler Avrupa Şampiyonasına 19. kez ve üst üste sekizinci kez katılıyor. 2019 Avrupa Şampiyonasında Finlandiya 14. oldu.

Finlandiya Teknik Direktörü Joel Banks:
– Sonuç olarak, bizim için çok iyi bir grup. Rusya, elbette, grubun ezici favorisi. Ev sahibi takım olarak arkamızdaki taraftara güveniyoruz ve tüm takımlara karşı galibiyet için mücadele edeceğiz. Rakiplerimizi tanıdığımızda olaylara tekrar yaklaşmak daha kolay hale geliyor. Şimdi iyi başlamış bir kampın bir uzantısı olarak takımı kurmak için 96 günümüz vardı.
Türkiye bize, onları 3-2 mağlup ettiğimiz önceki Avrupa Şampiyonası’ndan tanıdık geliyor. Yıldızları, o sırada bize karşı 40 sayı ile oynayan Adis Lagumdzija. Son sezonda İtalya’da oynadı ve şimdiden dünya yıldızı olmuş.

Niklas BREILIN
Selam Voleybol Aktüel,
Ben maçın çekişmeli geçeceğini ve yüksek seviyeli bir voleybol maçı olacağını düşünüyorum ve umuyorum! Finlandiya’nın oldukça genç bir takımı var ve turnuvaya çok iyi hazırlanacağını düşünüyorum.

 

Petteri Laurilla
Merhaba Voleybol Aktüel!
Elbette sizleri İstanbul’dan hatırlıyorum!  Türkiye’nin yeniden çok güçlü bir takımı olacağını ve bizim için gerçekten zor bir maç olacağını düşünüyorum. Finlandiya Takımı, birkaç yıl önce Dünya Ligi’nde oynadığımız zamanki gibi artık o kadar güçlü değil. Artık daha çok genç oyuncumuz var hepsi geleceğin yıldızları. Ama Finlandiya’da seyirciyle oynayacağımız için bu takımımıza çok yardımcı olacak. Bence şu anda % 50-50 ama umarım bu iki takım için de en iyisi olur!

Sami Heikkiniemi
Merhaba, mesajınız için teşekkür ederiz. Bu, turnuva yeni neslimizin uluslararası sahalara adım atması için önemli bir adımdır.
Niklas Breilin Savo Volley -> Caruur Volley Ghent (Belçika) Joonas Jokela Ducks -> Avtive Living Orion (Hollanda) Samuli Kaislasalo Hurricane -> AONS Milon (Yunanistan) Juho Kaunisto VaLePa -> VBC Waremme (Belçika) Peetu Mäkinen Ibiza – > Tectum Achel (Belçika) Veeti Nikkinen Kuortane -> VC Greenyard Maaseik (Belçika) Aaro Nikula VaLePa -> Benfica (Portekiz)
Görüldüğü gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde oynayan bir kadromuz var.
Maça seyirci alıp almamamıza çok bağlı, bunun genç oyuncular için ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz.

Petri Virtanen
Finlandiya takımının Esko, Tervaporrti, Sivulla ve Kerminen gibi genç yetenekler ve deneyimli oyuncularla iyi bir kombinasyon olduğunu düşünüyorum. Her rakibimiz buradan puan almak için çok çalışmak zorunda ve büyük taraftarlarımız önünde Finlandiya Takımı’nı yenmek çok zor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu