Dünya

FIVB Oyun Kuralları ve Hakem Komisyonu 2024’ün ilk toplantısını gerçekleştirdi

Komisyon, yıllık toplantısında bir dizi önemli konuyu tartıştı

FIVB Oyun Kuralları ve Hakem Komisyonu, Olimpiyat yılı olan 2024’ün bu haftaki ilk toplantısını gerçekleştridi. Çevrimiçi olarak yapılan yılın ilk toplantısında ülkemizi  FIVB Oyun Kuralları ve Hakem Komisyonu Üyesi Ümit Sokullu  temsil etti.

Komisyon Başkanı Guillermo Paredes ve Sekreter José Casanova’nın İsviçre’nin Lozan kentindeki FIVB Genel Merkezi’nden ev sahipliği yaptığı toplantıda 2025-2028 Voleybol Takvimi ve video yönetim sistemindeki yenilikçi iyileştirmeler de dahil olmak üzere voleybolla ilgili önemli güncellemeleri tartıştı. Ayrıca Komisyon çalışma gruplarının rapor ve önerilerini dinlediler.

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça F°, Komisyonun önemli çalışmalarına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Komisyon üyeleri olarak, standartları belirlemek ve hakemlerin baskı altındayken soğukkanlı ve hassas kalmalarına hazırlanmaları için görevlendirildiniz. Bu, risklerin ve duyguların en yüksek olduğu bu Olimpiyat yılındaki en önemli bir gerekliliktir. Amacımız, voleybol müsabakalarının en adil şekilde yönetilen spor olarak tanınması ve sportmenlik ile dürüstlük açısından bir referans noktası oluşturmasıdır.

“Komisyon’u, sporumuzun bütünlüğünü korumak için teknolojiden yararlanmaya, hakemlerin maçlar sırasında kamuoyunun daha iyi anlaşılmasını ve karar verme konusunda netlik sağlamak üzere daha etkili iletişim kurmasına olanak sağlamaya teşvik ediyorum. Ayrıca müsabaka hakemlerinin hızlı ve doğru kararlar verebilecek şekilde eğitilmesi gerekmektedir. Etkinliklerimizde hakemliğin tutarlılığını ve kalitesini korumak için uzmanlığınıza güveniyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu