Genel Haberler

Genç Albatros Yüksekten Uçuyor

O’nu iyi tanıyanlar onun pek sık karşılaşmadığınız tipte bir kız olduğunu söylüyor. O kelimenin tam anlamıyla bir kişi, dostluklar geliştirmek için çalışan bir lider. Hasta ve yaralandığında bile eğitime geldi, hiç kimse herhangi bir eğitim seansını atladığını ve onu hiçbir şeyin durduramayacağını hatırlamıyor. Voleybolu neredeyse ailesi kadar ve dünyadaki en çok ailesi kadar seviyor. Koçu, bu sezon “gerçek bir voleybol oyuncusu” haline geldiğini söylüyor. Üst üste iki yıldır Herceg Novi’nin en iyi atleti olan Milica Tufegdžić, uluslararası voleybolun zirvesine ulaşmak için yüksekten uçtuğu için gerçekten bir albatros gibidir. Ancak bu uçuş daha yeni başladı …

Kulübümün kaydettiği ilerlemeden ve kendi ilerlememden de memnunum. Birinci ligde sadece ikinci yılı oynuyoruz. O iki yıl boyunca Birinci Lig’de uzun yıllardır mücadele eden güçlü kulüplere karşı çok güzel oyunlar oynadım, bu yüzden her maç sayesinde ilerleme kaydettim ve hatalarım üzerinde çalıştım. Antrenörlerin ve takım arkadaşlarının yardımıyla antrenmanda hepsini düzelttim. Şu anda Birinci Karadağ Ligi’nde dördüncü sırada yer alan Albatross Herceg Novi’nin orta blok oyuncusu şu anki sezonda özellikle Jedinstvo, Buducnost, Morača ve Luka Bar’a karşı oynadığım maçları seviyorum ”diyor.

Milica, bu ayın ilerleyen günlerinde 23. doğum gününü kutlayacak. Herceg Novi’de büyümeden önce Kotor’da doğdu. Voleybol sevgisinin doğduğu yer burasıdır. Meljine’deki İşletme Fakültesi’nde Turizm ve Otelcilik alanında üçüncü sınıf öğrencisi ve kendini Voleybol sahasında da kanıtlıyor.
“Şehrimizi ve mimoza tatilini tanıtan” Masquerade “organizasyonunun bir parçasıydım. Ayrıca hayatın değerlerini anladığım “New Chance in the Novi” adlı organizasyona gönüllü oldum. Yaz aylarında herhangi bir eğitimimiz olmadığında Plaj Voleybolu turnuvalarına katılıyorum. ”

Plajda olduğu kadar kapalı alanda da başarılı – Karadağ’daki Plaj Voleybol Ligi’nin en iyi oyuncusu ödülünü aldıktan sonra karma çiftlerde birincilik kazandı, kadınlar yarışmasında iki kez ikinci oldu ve özgeçmişinde, Yarışmalar Koordinatörü olarak bir ödül daha var. En değerli ödüller kesinlikle 2019 ve 2020’de Herceg Novi’nin en iyi sporcusu için olanlardır.

Bu ödüller benim için çok şey ifade ediyor. Sadece sonraki dilek ve hedeflerimi gerçekleştirmem için beni daha da motive edecekler. Onlar benim sıkı çalışmamın sonucudur. Bunlar kesinlikle voleybol oynamaya başladığımdan beri en başarılı iki yılım ”diyor. Bu yolculuk dokuz yaşında başladı. “O sırada ilk defa Herceg Novi’de bir Voleybol kulübü faaliyete geçti. O ilk günden itibaren ilk antrenmanım, topa dokunma, Voleybol sevgisi doğdu ve bugüne kadar bu aşk yok olmadı. Voleybol benim için okuldan önce bile her zaman ilk sırada yer aldı ama ben her zaman iyi bir öğrenci oldum. Eğitimi kaçırdığım nadiren oldu. Spor salonundan uzakta yaşıyorum ve hava kötü olsa bile her zaman antrenmana katılmanın bir yolunu buluyorum. Voleybol hayatımı daha iyi hale getirdi. Spor, ilgilendiğim tek şey. ”

Şimdiye kadar başardığı her şey için tam kredi “… Branka Obradović! Ona ikinci annem olduğunu söylemeyi seviyorum. Birkaç koçla çalıştım ama Branka en önemlisi ve her zaman kalbimde özel bir yeri olacak. Onun etkisi nedeniyle Voleybolu gittikçe daha çok sevdim ”diyor Milica.

Tufegdziç’in idolü, kendisinden yalnızca bir yaş büyük Sırp bir oyuncu. “Herkesin bir idolü var ve bizi daha iyi olmaya iten biri var. Tijana Bošković benim idollerimden biri; Başarıları ve voleybol sevgisi beni her gün daha iyi olmaya teşvik ediyor. Dileğim, bir gün oyunu oynamaya başlayan genç nesiller için aynı rolü oynayabilmem. ”

Ancak bir dilek henüz gerçekleşmedi … “Karadağ milli takımında oynama fırsatım hiç olmadı. Belki her şansı kaybettim ama yarın ne olacağını asla bilemezsin. Takımım için oynuyorum çünkü onu seviyorum ve daha büyük bir kulüp için oynamak istiyorum. Her zaman bazı güçlü kulüplerde, bazı güçlü liglerde ve Karadağ’dan daha büyük ülkelerde oynama arzum oldu ”diye ekliyor.

Branka Obradović yedi yıldır Milica Tufegdžić ile çalışıyor. Orta blokçunun ve tüm takımın istikrarlı gelişimi için çok övgüyü hak ediyor. “Milica’nın koçu olarak, onun hakkında kesinlikle söylemeyeceği her şeyi söyleyebilirim, çünkü o mütevazı, çok iyi huylu ve iyi bir kız. Çalışma arzusundan, ilerleme arzusundan, bağlılığından, ekibi her zaman ileriye taşıdığı gerçeğine kadar tüm niteliklerini tarif etmek zordur. Saha içinde ve dışında hepsinin birbirine bağlı olduğundan emin oluyor. Biz bir aile gibiyiz, onlara çocuğum gibi davranıyorum ve bana ebeveyn olarak davranıyorlar. Milica’nın özel bir yere sahip olduğu harika bir ekibiz. Yıldan yıla ilerliyor ve bu yıl gerçek bir Voleybolcu haline geldi. Kendini orta blokçu konumunda buldu ve en azından Karadağ milli takımının uzun listesinde olmayı hak ettiğine eminim. Obradović, tüm çalışmaları ve fedakarlıklarının yanı sıra birkaç yıldır sergilediği harika performanslar için bir ödül olacak, ”diyor Obradović.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu