Genel HaberlerManşet

Hayatlarında ilk kez maça geldiler İngilizce ‘den Sınav Oldular

Vital Heynen Öğrencilere İngilizce Sınavı Yaptı

Vodafone Sultanlar Ligi 23. haftasında Eczacıbaşı Dynavit ile Nilüfer Belediyespor takımları arasında oynanan karşılaşmada aralarında ilk kez bir karşılaşmayı yerinde izleyen öğrenciler maçtan sonra büyük bir sürprizle karşılaştılar.

Sarıyer’e bağlı Gümüşdere Köyü (mahallesi)’ndeki Gümüşdere Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri tutkunu oldukları voleybolda daha önce hiç yaşamadıkları bir heyecan yaşadılar. Teneffüslerde bahçede voleybol oynayan yada akıllı tahtadan voleybol maçı açıp izleyen öğrenciler televizyon ve internetten seyrettikleri voleybolcu ablalarını ilk kez salonda görünce hem büyük mutluluk yaşadılar hem de maç sonunda İngilizce ‘den sözlü sınav oldular.

Karşılaşmanın Başhakemi olan Tuncay Sevim, hem sınıf hem de İngilizce öğretmeni olduğu voleybolcu öğrencilerini karşılaşmaya getirdi. Aileleri ile birlikte Eczacıbaşı Spor Salonu’na gelen öğrenciler, maçın ardından Nilüfer Belediyespor’un Belçikalı başantrenörü Vital Heynen ile sohbet ettiler. Maç öncesi Tuncay Sevim’in İngilizce öğretmeni olduğunu öğrenen Heynen, maçtan sonra çocukların yanına gelerek ‘Bakalım İngilizce öğrenebilmişler mi?’ diyerek İngilizce sohbet etti.

Arkadaşları Mira Nur Yılmaz, Elif Koç, Zeynep Kartal, Ceylin Yıldırım, Irmak Görer ve İdris Gül ile birlikte Gümüşdere Ortaokulu’nun voleybol takımında da oynayan Hayal Naz Çuğ, Seyide Naz Karaca, Mina Şevval Yapa, Bade Berber’in aynı zamanda Sarıyer Belediyespor altyapısında, Elif Kabak’ın ise Anafartalar Spor Kulübünde voleybol oynadıklarını öğrenen Heynen, onlara çok çalışmalarını ve voleyboldan uzaklaşmamalarını tavsiye etti.

Çocuklardan ikisi dışında kalanlar ilk kez salonda maç izlerken, hayranı oldukları voleybolcularla bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu