Avrupa

“Jurassic Knights” İlk Kez Avrupa Kupalarında

Polonya takımı Aluron Virtu CMC ZAWIERCIE, Avrupa Kupaları’ndaki dört gözle beklediği ilk maçtan 3-0 galip ayrılmayı başardı.

Aluron Virtu CMC ZAWIERCIE: 3 – Hebar PAZARDZHIK: 0

Karşılaşma öncesi medya ile basın toplantısından sonra, “Jurassic Knights” ı temsil eden oyuncular, Bulgaristan takımı Hebar PAZARDZHIK ile yapacakları maça olabildiğince çok kişiyi davet etmek için sokaklara döküldüler.

Başkan Kryspin Baran, baş antrenör Mark Lebedew, takım kaptanı Michal Masný dışında yıldız oyuncular  Grzegorz Bociek ve Nikolay Penchev de basın toplantısında yer aldılar.

Konuşan ilk kişi Aluron Virtu CMC Başkanıydı. “Kulübün tarihi iki aşamaya ayrılabilir. Sląskie Voyvodalığı’ndaki beşinci bölümden başladığımızda, bir gün Avrupa Kupalarına ilk defa katılacağımızı hiç düşünmedik. PlusLiga’ya katılma isteğimizi ilan etmeye karar verdiğimizde böyle bir plan ortaya çıktı. Ancak zamanlamanın ne zaman olacağı konusunda bir fikrimiz yoktu. Neyin yanlış gittiğini hala analiz ediyoruz, ”dedi. Ayrıca Dąbrowa Górnicza’nın, Zawiercie’deki yerel spor salonunun CEV gerekliliklerini karşılamaması nedeniyle CEV Challenge Cup maçlarına ev sahipliği yapmada ilk seçenek olduğunu ekledi. “Voleybolun yıllardır sevildiği bir şehir ve bu yüzden baştan beri ilk seçeneğimizdi. Tartışmalar çok verimli geçti ve bunun için Belediye Başkanı Marcin Bazylak’a teşekkür etmek istiyorum. İyi iletişim ve Dąbrowa Górnicza’nın Jurassic Belediyeleri Birliği’ne üye olması da önemliydi. Burada oynayabileceğimiz için mutluyuz ”dedi.

Daha sonra koç Lebedew mikrofonu devraldı. “Avrupa Kupaları, tüm oyuncuların ve antrenörlerin öne çıkan istekleri arasında. Özellikle bizim gibi bir kulüpte, ilk defa ona ulaşmak ilk önce kulüp ve başkanın ve tüm çalışanların sadece bu yıl için değil, son sekiz yıl boyunca çalışanlar için büyük bir başarıdır. CEV Challenge Cup’ın kuralları PlusLiga’nın kurallarından farklıdır. Ekibi oluştururken bu kuralları aklımızda tutuyorduk. Bu yarışma, kulübün bu sezondaki ana hedeflerinden biri. Sadece güzel bir salonda ve büyük bir kalabalığın önünde bir maç oynamak için değil, aynı zamanda bir tur geçmek ve ondan sonra bir tur daha geçmek için. Gerçekten de dört gözle bekliyoruz ”dedi.

Takımın kaptanı Michal Masný, “İlk maç, kulüp için tarihi bir an olacak, aynı zamanda henüz Avrupa Kupalarında oynamamış bazı oyuncular için”. 2014 CEV Şampiyonlar Ligi’nin bronz madalyalı ve CEV Challenge Cup’ın yarı finalisti oyuncu “Çarşamba günü hepimizin bir zafer kazanacağını umuyoruz” dedi.

Grzegorz Bociek, “PlusLiga’da sadece üçüncü sezonunu oynuyoruz ve Avrupa’da ilk çıkışımızı yapma fırsatımız” dedi. “Avrupa Kupaları ligden tamamen farklı bir şey, bu yüzden dışarı çıkıp en iyi Voleybolunuzu sunmak zorundasınız” diye ekledi ve mikrofonu Nikolay Penchev’e verdi. “Pazardhik’te birkaç yıl önce güçlü bir ekip kurmaya karar verdiler. Hebar’da Polonyalı hayranların bilmesi gereken birkaç isim var: Todor Aleksiev, Georgi Bratoev, ve Bradley Gunter ile milli takımlarından tecrübeli birkaç oyuncu. Bulgaristan liginde ikinci oldular ve iyi oynadılar, bu yüzden oyun kolay olmayacak. İlk maçı evimizde oynayacağımız için şanslıyız. Umarız destekçilerimizin önünde kazanırız ve bunun sayesinde rövanş bizim için daha kolay olur ”dedi.

Basın toplantısından sonra, altı Jurassic Knights Dąbrowa Górnicza sokaklarına gitti. Taichiro Koga, Patryk Czarnowski, Wojciech Ferens, Pieter Verhees, Alexandre Ferreira ve Arshdeep Dosanjh, yerel sakinleri Çarşamba günü yapılacak olan Challenge Cup maçına davet etti.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu